Дієта і годування для цуценяти

Дієта і годування для цуценяти Дієта і годування для цуценяти

січня 2010

Як і людям, собакам необхідно ретельно збалансоване харчування, відповідне їх величині і витраті калорій, а ці показники значно варіюються залежно від породи. Більше того, у цуценят є додаткові харчові потреби в тому, що стосується вітамінів і мінералів; точно так само необхідно ретельно підбирати дієту для годуючих сук і для собак старшого віку. Виробники корми для тварин представляють покупцям широкий асортимент продукції: як спеціального харчування для собак різної величини і віку, так і різні види звичайного корму. Вам слід приділити час на вибір марки корми, щоб переконатися, що ваша собака отримує правильне харчування, відповідне її розміром і іншим фізичним факторам. Хороша дієта – запорука здоров’я і гарного розвитку собаки.

Дорослим собакам зазвичай потрібно одне годування на день (хоча, можливо, іноді слід поділити цю порцію на дві більш легкі трапези), і протягом усього дня у них повинен бути вільний доступ до свіжої води – особливо в жарку погоду і в тому випадку, якщо собака харчується переважно сухим кормом. Як правило, протягом трьох або чотирьох годин після трапези у дорослого собаки з’являється потреба спорожнити кишечник, так що намагайтеся не годувати собаку ближче до ночі, особливо під час навчання правильній поведінці в будинку.

Чи не перегодовуйте собаку і не давайте їй недоїдки з вашого столу (хіба що компенсувавши це відповідним зменшенням порції звичайної їжі). І те, і інше в кін6евому підсумку веде до ожиріння, дающему зайве навантаження на серце і суглоби тварини.

Як і у людей, ожиріння у собак розвивається найчастіше через переїдання і нестачі фізичного навантаження, а в кінцевому підсумку призводить до скорочення терміну життя. У здорової собаки повинна була наявна чітко виражена при погляді зверху «талія», і якщо навіть ребра не видно на погляд, вони повинні прощупується. Якщо ви навчаєте свою собаку шляхом підкріплення успіхів ласощами або ж хочете урізноманітнити її дієту, дозволяючи їй з’їдати небудь додатково, необхідно відповідним чи-ном зменшити регулярну пор-цію. Не піддавайтеся на благальні погляди та жебракування; ви повинні давати собаці не більше їжі, ніж наказано вашим ветеринаром.