Дієта доктора Олексія Ковалькова для схуднення: відгуки, меню, продукти

Дієта доктора Олексія Ковалькова для схуднення: відгуки, меню, продукти Дієта доктора Олексія Ковалькова

Правильніше сказати, що дієта Ковалькова не так дієта, скільки система здорового харчування. Проте, називається вона дієтою, незважаючи на те, що в ній викладені лише найголовніші правила здорового харчування. Основа цієї дієти – виключення простих вуглеводів, які, в більшості випадків, стають причиною набору зайвої ваги. Тому цукор не можна їсти ні під яким виглядом: ні в солодощах, ні в печиво, ні в варення, ні в цукерках і морозиві. Також вуглеводів дуже багато і в напоях: фруктових соках, компотах, газуваннях.

Прості вуглеводи «живуть» і в кукурудзі, картоплі, білому хлібі, білому рисі. Бажано не просто уникати цих продуктів, але зовсім виключити їх зі свого раціону. Якщо ж ви не можете з якихось причин це зробити, то варто замінити шкідливі продукти на більш корисні: білий хліб замінити зерновими хлібцями, білий рис поміняти на бурий.

Крім «поганих» вуглеводів, існують, звичайно, і «хороші». Виходячи з дієти Ковалькова, «хороші» вуглеводи треба отримувати з бобових (квасолі, сочевиці, бобів) – вони є чудовим джерелом «правильних» вуглеводів і клітковини, яка міститься ще й у зернових грубого помолу.

Дієта Ковалькова пропагує роздільне харчування, тобто в їжу приймаються окремо вуглеводи і окремо білки з жирами: м’ясо в один час, а гарнір – в інше. Постарайтеся робити упор на овочі. Наведемо в приклад капусту. Вона багата клітковиною, живильна і смачна, її можна без побоювання поєднувати з будь-якими білками. Кількість споживаних жирів постарайтеся обмежити, а ще краще готувати на пару і перестати їсти смажену їжу.

Дотримуючись цих нескладних правил, ви швидше скинете зайву вагу і знизите навантаження на підшлункову залозу. При можливості використовуйте мультиварку, так як в ній можна готувати дуже смачну їжу без масла. Їжа в мультиварки гаситься у власному соку, таким чином, виходить природний і дуже смачний соус. Не забувайте, що будь-яку їжу треба пережовувати ретельно і повільно, ні в якому разі не можна ковтати їжу шматками.

У вигляді перекусів між основними прийомами їжі не тільки можна, а й треба їсти фрукти, так як вони втамовують голод, покращують перистальтику, але не містять зайвих калорій.

Намагайтеся пити більше води, а від алкоголю слід відмовитися: крім інших побічних ефектів, алкоголь погано позначається на роботі підшлункової залози. Якщо ви хочете скинути вагу, то хоча б на тиждень відмовтеся від пива, в якому досить багато калорій. Якщо випити щось алкогольне необхідно, то віддайте перевагу легкому провину столових сортів. Для кращого виведення токсинів і більш успішного позбавлення від зайвих кілограмів вживайте багато чистої, доброї води – до 2-3 літрів на добу. І обов’язково уникайте почуття голоду . якщо дуже хочеться їсти, випийте склянку чистої і теплої води або з’їжте один зерновий хлібець.

Фізичні навантаження необхідні (.) кожній людині, хоча необов’язково бігати щоранку в парку в будь-яку погоду. Ви можете, наприклад, купити бігову доріжку і влаштовувати прогулянки вдома перед телефізор. Це не тільки буде підтримувати ваше тіло в хорошій формі, але й допоможе м’язам бути в тонусі, позбавить від зайвих калорій.

Головне – дотримуватися дієти Олексія Ковалькова не пару днів, а тривало час, при цьому зберігаючи хороший психологічний настрій. Для підняття настрою придумайте собі якесь захоплення.