Дієта для здоров’я яєчників | Новини медицини і здоров’я на Обозревателе

Дієта для здоров’я яєчників | Новини медицини і здоров’я на Обозревателе Дієта для здоров’я яєчників

У попередній статті експерт “Обозревателя” к. м.н. лікар вищої категорії, гінеколог-акушер медичного центру INTO-SANA Тетяна Гринкевич відповіла на 10 головних питань про здоров’я яєчників. Сьогодні медик розповість, який спосіб життя застрахує від проблем з жіночим здоров’ям.

Який вид фізичної активності найбільш кращий для жінок?

Починайте ранок з зарядки і контрасного душа. Усього кілька вправ, 10 хвилин вашого часу і гарний настрій, гнучкість і легкість в тілі вам гарантовані.

Надзвичайно корисна для здоров’я посильна нетривала, а головне, щоденна прогулянка пішки на свіжому повітрі (рекомендовано до 5-6 км). Вона рекомендована жінкам будь-якого віку. Судячи з результатів дослідження, проведеного організацією “Ініціатива з охорони жіночого здоров’я”, така фізична активність забезпечує загальний оздоровлюючий ефект: знижує ризик хвороб серця, інсульту, діабету II типу, остеопорозу, раку певної локалізації та багатьох хронічних захворювань. Не поступається в позитивних ефектах плавання, при захворюваннях кістково-суглобової системи навіть краще – немає обмежень у віці, прекрасно розвантажує хребет і покращує мікроциркуляцію всіх органів і тканин.

Який спосіб життя слід вести жінці, щоб у неї не було проблем із статевим здоров’ям – що є, скільки пити, чи потрібні вітаміни, м. б. трав’яні чаї і т. д.?

Для початку розберемося в першу складовою здорового способу життя – правильним харчуванням.

Основні правила правильного харчування

1. Раціон харчування повинен бути різноманітним, а головне якісним. Якщо є необхідність – влаштовуйте розвантажувальні дні або поголодуйте день.

2. Не зловживайте алкоголем, до 100 мл якісного сухого білого або червоного вина 3 рази на тиждень, навіть поліпшать травлення і зніме напругу центральної нервової системи.

3. Зменшіть споживання солодощів і жирів, а ось овочам, фруктам і продуктам, багатим вітамінами – зелене світло.

4. Відмовтеся від перекусів на роботі і вдома. Якщо немає можливості повноцінно пообідати, завжди можна з’їсти йогурт, випити пляшечку кефіру, з’їсти яблуко або банан.

5. Виходьте з-за столу з відчуттям легкого недоїдання.

6. Виключіть пізні вечері і їжу “під телевізор”.

7. Питний режим повинен становити до 1,5-2,0 л на добу (залежно від пори року) – і це “біла” рідина, тобто звичайна негазована вода.

Друга складова здорового способу життя нерозривно пов’язана з фізичними вправами, про які ми вже писали.

А тепер трохи про здорову нервовій системі і взаєминах з оточуючими. Ми живемо в суспільстві, а не ізольовано від нього, тому співіснувати, вписуватися в нього, а не протиставляти себе суспільству – це теж означає вести здоровий спосіб життя. Гармонія з собою і навколишнім світом підвищує резерви здоров’я, створює позитивне мислення, сприяє активному способу життя.

Стан центральної нервової системи – запорука всіх змін у вашому здоров’ї.

1. Спіть не менше 7-8 годин. Намагайтеся виробити в собі звичку прокидатися без будильника.

2. Приділяйте достатньо уваги особистої гігієни, гігієни приміщення, одягу і взуття – це теж дуже важливі складові здорового способу життя. Спіть в добре провітрюваному приміщенні і не допускайте духоти і перегріву повітря в кімнаті.

3. Плануйте кожен свій день, відводячи місце і роботі і повноцінному відпочинку.

4. Налаштуйте себе на позитивний лад за допомогою позитивного аутотренінгу. Любіть себе такою, яка ви є і дуже скоро ви станете набагато краще.

5. Ведіть активне соціальне життя – подорожуйте, зустрічайтеся з цікавими людьми, займайтеся улюбленою справою, спортом, шопінгом, отримуйте від життя позитивні емоції – продовжують життя і даруйте їх оточуючим.