Дієта для здоров’я кишечника

Дієта для здоров’я кишечника Дієта для здоров’я кишечника

Щоб кишечник був здоровим, потрібно уникати гіподинамії і стресу . Без руху активність кишечника значно знижується, а стрес, в свою чергу, сильно навантажує організм, включаючи нервову систему, і для переварювання їжі не залишається сил. Як наслідок, виникають болі, посилюється газоутворення, і починаються запори, шкідливі для здоров’я в цілому. Наші поради допоможуть вам впоратися з цими проблемами без зайвих зусиль.

• Займаємося профілактикою

Регулярно виконуючи вправу, що зміцнює мускулатуру нижній частині живота, можна уникнути проблем з травленням. Для цього ляжте на спину і витягніть ноги. Зігніть праву ногу в коліні і підніміть її так, щоб стегно утворило з тулубом прямий кут. Лівою рукою обхопіть праве коліно. Потім обидва коліна підтягніть до живота і обхопіть їх обома руками. Потім виконайте все те ж саме з лівою ногою. Повторіть вправу 6-10 разів. І не забувайте, що для кишечника корисні будь-які рухи: ходьба, підйом по сходах, їзда на велосипеді, плавання – головне робити це із задоволенням!

• Правильно харчуємося

Не менш важливо для кишечника, що ми їмо. Багатий баластними речовинами раціон, що включає продукти зі злаків, а також овочі та фрукти, нормалізує травлення і попереджає різні захворювання кишечника. Добре перетравлюються листовий салат, томати, моркву і цукіні, а пряна зелень – кінза, кмин, фенхель, розмарин та чебрець – навпаки, не дуже корисна для кишечника. У будь-якому випадку продукти, що потрапляють на стіл, завжди повинні бути свіжими і мати відповідні гарантії виробника.

• Регулюємо травлення

Якщо проблеми все ж таки виникли, відрегулювати роботу кишечника допоможе гімнастика, заснована на зміні напруги і розслаблення. Встаньте прямо, ноги на ширині плечей. Підніміть руки над головою, по можливості відвівши їх назад, і сильно напружте корпус. Залишайтеся в цій позі 15 секунд. Потім покладіть руки на талію, зігніть ноги в колінах і з прямою спиною зробіть нахил вперед. Повторіть вправу 3-5 разів.

• Знімаємо спазми

Наступна вправа легко і ефективно допоможе вам полегшити біль у кишечнику при скупченні в ньому газів (метеоризмі). Сядьте на стілець так, щоб спинка виявилася справа. Розгорніть в цю сторону корпус і обхопіть спинку обома руками. Залишайтеся в такому положенні 15 секунд. Повторіть вправу 3 – 5 разів. Потім поверніть стілець, щоб спинка виявилася зліва, і виконайте те ж саме з іншого боку. У разі гострого болю можна скористатися препаратами на основі симетикону: під його впливом бульбашки газу в кишечнику лопаються, і здуття проходить. Якщо такі напади відбуваються регулярно, треба обов’язково показатися лікарю.