Дієта для вагітних – рекомендації, меню по триместрах

Дієта для вагітних – рекомендації, меню по триместрах Дієта для вагітних

Дієта для вагітних – збалансований раціон харчування жінки в період вагітності . який сприяє легшому виношування дитини, правильному набору ваги, нормальному розвитку плоду. Правильне харчування, відповідне періоду вагітності, допоможе не лише уникнути небажаних наслідків вагітності (зайву вагу після пологів, зміна стану шкіри і волосся), але й уникнути деяких симптомів, характерних для триместрів (нудота, печія).

Дієта для вагітних: чим небезпечний зайву вагу при вагітності

Оптимальний набір ваги при вагітності суто індивідуальний і в більшості своїй буде залежати від початкової ваги жінки до вагітності. При недостатній вазі за ІМТ (менше 18) ризик набрати зайву вагу набагато вище, ніж при нормальному ІМТ або невеликому зайвій вазі. При багатоплідній вагітності набір ваги дещо більший.

У нормі жінка під час вагітності набирає від 7 до 14кг. Дієта для вагітних дещо відрізняється від традиційних дієт для схуднення. У цей період набагато важливіше збалансувати кількість білків, жирів і вуглеводів, а також вітамінів, мікро-і макроелементів. Дієта для вагітних дозволяє співвіднести нормальний набір ваги майбутньої мами . дитини та її нормальне внутрішньоутробний розвиток.

Одним з ранніх ознак вагітності вважається постійне відчуття голоду. Слідуючи дієті для вагітних навіть при непідтвердженою вагітності, жінка легко уникне багатьох проблем, з якими стикається більшість майбутніх мам на різних термінах.

Ризики для вагітних, пов’язані з неправильним харчуванням:

  Надмірна вага і його наслідки; Набряки; Запори; Алергії; Токсикоз; Печія; Відчуття тяжкості в шлунку; Розлади.

Наслідки зайвої ваги при вагітності:

  Розвиток великого плоду; Передчасні пологи; Ризик розвитку еклампсії; Порушення розвитку плоду; Пологові травми; Гіпоксія плоду; Варикозне розширення вен;

Основною причиною надмірної ваги при вагітності є банальне переїдання і швидке насичення легкозасвоюваними вуглеводами. Дієта для вагітних допоможе збалансувати раціон, купірувати почуття голоду між прийомами їжі . Дотримуючись дієти при вагітності, багатьом жінкам вдається зберегти фігуру, уникнути розтяжок, легко привести організм в норму після пологів.

Дієта під час вагітності: показання до дотримання

Дієта під час вагітності показана абсолютно всім жінкам, однак раціон і тип харчування будуть істотно відрізнятися, виходячи з ваги жінки до настання вагітності, сімейного анамнезу, хронічних захворювань. Раціон дієти під час вагітності буде змінюватися залежно від динаміки набору ваги.

Існує думка, що під час вагітності жінка не повинна обмежувати себе в їжі, так як бажання з’їсти той чи інший продукт продиктовано не організмом вагітної, а розвиваються дитиною. Насправді почуття голоду під час вагітності пояснюється зміною гормонального фону (зростання естрогену). Нерідко жінки в період перед менструацією, коли рівень гормонів різко змінюється, також відчувають необгрунтоване почуття голоду. Тому піддаватися йому категорично не можна. З перших тижнів рекомендується дотримуватися загальної дієти. Індивідуальна дієта буде коригуватися гінекологом, що спостерігає вагітність, на підставі загального стані жінки, результатів аналізів і показників додатка ваги.

Дієта під час вагітності носить обов’язковий характер, однак це зовсім не означає, що жінка не може дозволити собі зайвий перекус . Основні заборони стосуються «шкідливих» продуктів: продукти швидкого приготування (фастфуд), продукти, що містять консерванти, копченості, соління і гострі приправи у великих кількостях, міцний чай і каву.

Дієта для вагітних: меню по триместрах

Чому під час дієти для вагітних меню розбивають саме по триместрах? Така зміна раціону повністю обумовлено розвитком плоду. При внутрішньоутробному розвитку більшу частину необхідних мікро-і макроелементів дитина отримує від матері, виснажуючи тим самим її організм. Дієта для вагітних являє собою збалансований раціон, який дозволяє заповнити відсутні елементи і уникнути авітамінозу. Дієта для вагітних, меню якої складається по триместрах, є найбільш оптимальною і легкою для дотримання.

Дієта при вагітності по триместрах сприяє правильному набору ваги . У першому триместрі жінці достатньо збільшити споживання калорій на 200 (при багатоплідній вагітності до 300), в другому і третьому триместрі до 300 калорій (до 400 при багатоплідній вагітності). У дієті при вагітності відсутні розвантажувальні дні і голодування.

Дієта для вагітних: 1 триместр

Жінкам слід починати дотримуватися дієти для вагітних 1 триместру, як не дивно, ще до настання вагітності, що дозволить організму легше адаптуватися до нового стану. У цей період необхідно збільшити споживання фолієвої кислоти (листя салату, зернові). Слід дотримуватися правил здорового харчування: виключити жирне і смажене, переїдання, вживати в їжу багаті вітамінами продукти (фрукти, сири, кисломолочні продукти). Дієта для вагітних 1 триместру передбачає вживання продуктів з підвищеним вмістом кальцію . молочні продукти, зелень, злакові, брокколі. Джерелом цинку і марганцю на ранніх термінах вагітності є м’ясо (птиці в тому числі), горіхи, яйця, родзинки, вівсянка. У 1 триместрі рекомендується виключити продукти, що сприяють газоутворення (капуста в будь-якому вигляді). У цей період дієта для вагітних має бути підкріплена вітамінним комплексом.

Дієта при вагітності: 2 триместр

Дієта для 2 триместру повинна сприяти активному росту дитини. Відбувається збагачення раціону вагітної. Однак збільшення споживаних калорій має проводитися не в кількісному зміні спожитої їжі, а в якісному. У цей період організм дитини вимагає вітамінів А і бета-каротину, заповнити баланс яких в організмі матері допоможе капуста, морква, жовтий перець.

Дієта для вагітних: 3 триместр

Дієта для вагітних 3 триместру допоможе позбутися жінці від печії і шлункового дискомфорту . У цей період лікарі рекомендують дробове харчування. Меню майбутньої мами має бути багате кальцієм, жирними кислотами, що сприяють розвитку мозку і ЦНС дитини, залізом, яке дозволить дитині уникнути анемії в післяпологовий період. Дієта для вагітних 3 триместру повинна містити жирні сорти риби, червоне м’ясо, горіхи, овочі темно-зеленого кольору, йогурти, фрукти.

В останні тижні вагітності організм жінки потребує складних вуглеводів (хліб з непросіяного борошна, злаки, сирі і тушковані овочі).

Дієта для вагітних пропонує здорове меню. Кількість споживаних продуктів кожна жінка визначає для себе індивідуально. Проте варто пам’ятати, що вагітність – не привід для переїдань. Надмірне споживання їжі лише ускладнить перебіг вагітності.

Також:

 • меню вагитних перший триместр
 • дієта вагітних у 2 триместрі раціон
 • диета для вагитних щоб схуднути и позбутись целулиту
 • почіття переїдання під час вагітності
 • раціон їжі на 3 триместр
 • Раціон харчування вагітної 3триместр
 • чи можна позбутись целулиту пид час беремености
 • як схуднути при третьому трисимести вигітности