Дієта для вагітних –

Дієта для вагітних – Дієта для вагітних

Вагітність для будь-якої жінки – щастя, найбільший дар, який могла дати природа. Однак очікування дитини накладає і певну відповідальність, і одна з них – народження здорового і міцного малюка. Для цього потрібно не так вже й багато – дотримуватися правильне харчування під час вагітності

Як відомо зайву вагу викликає багато проблем зі здоров’ям людини, а зайва вага при вагітності загрожує виникненням ускладнень не тільки у майбутньої мами, але і у крихти, якій тільки належить з’явитися на світло. Для того щоб дитина отримувала всі необхідні вітаміни і відчував себе в животику мами комфортно, повинна дотримуватися дієта для вагітних .

Дієта під час вагітності не передбачає ніяких шкідливих для організму голодувань або різких обмежень. Швидше за все, навпаки – дієта при вагітності зобов’язує їсти 4-5 разів на день, проте, невеликими порціями. Вживана їжа повинна бути різноманітною, в ідеалі, один стіл повинен складатися з трьох страв. Перевага віддається різним фруктам, овочам і зелені, а також продуктів, що містять велику кількість білка.

Щоденний раціон вагітної повинен містити:

100-120гр білка, з них 70-90гр тваринного походження (нежирне м’ясо, риба, яйця. йогурт, сир, ряжанка і т. д.);

80-100гр жирів. з яких 20гр рослинного походження;

вуглеводи – 300-400гр (перша половина вагітності), 300гр останні місяці;

1-1,5 л води (у чистому вигляді);

&l3Bp> добову дозу поливитаминного препарату.

Дієта для вагітних рекомендує наступний розподіл їжі (по калорійності): сніданок 30%, обід – 40%, вечеря – 10%. Додаткові прийоми: другий сніданок – 10%, полуденок – 10%. Вечеряти слід за 2-3 години до сну легкозасвоюваними продуктами (сир, кисле. Кефір). Снідати – не менше ніж через годину після пробудження.

Правильне харчування під час вагітності передбачає вживання варених, тушкованих і запечених страв. Сіль дієта для вагітних не шанує – споживання цього продукту слід обмежити до 5-6гр на добу.

Дієта під час вагітності дозволяє вживати такі продукти:

борошняні вироби і хліб (до 150гр на добу), крім свіжоспечені, а також виробів з листкового і здобного тіста, тістечок з кремом, тортів, пряників і т. п.;

м’ясні продукти і птиця (до 200гр в день) все нежирні сорти – кролик, яловичина, індичка, курка;

риба (до 150гр) – тріска, навага, крижана риба, судак і т д.;

молочні продукти (до 200гр) – нежирні кефір, сир. простокваша, йогурти, незбиране молоко та ін;

масло, крупи і макаронні вироби вживати тільки як комплексний продукт і в невеликих кількостях (супи, каші).

Дієта для вагітних виключає повністю такі продукти, як алкоголь, фаст-фуд, сильні спеції та приправи, гриби. солоні та гострі закуски, міцні каву, чай і шоколад.

Наостанок варто сказати, що правильне харчування під час вагітності також припускає помірність у їжі, тобто вставати з-за столу потрібно тоді, коли ще відчувається легке відчуття голоду.