Дієта для тренувань

Дієта для тренувань Дієта для тренувань

Фізичні навантаження важливі і корисні для людини, проте не менш важливим залишається харчування до і після проведення тренування. Багато в чому кількість витрачених калорій під час фізичних навантажень залежить від того, коли і головне що ви їли до і після тренування. Тому дуже важливо щоб була правильно підібрана дієта для тренувань.

Основні правила дієти для тренувань.

При занятті фізичними навантаженнями вранці, необхідно за 20 хвилин до гімнастики або пробіжки провести легкий сніданок. У сніданок можуть входити – фруктові салати і кисломолочні продукти. Пропускати сніданок перед проведенням тренувань не бажано, так як метаболізм НЕ запускається поки організм не отримає сніданок. При пропуску сніданку спалюється менше калорій.

Що можна їсти перед тренуванням – м’ясо птиці, відварне, що не жирна телятина, відварну картоплю, яйця в будь-якому вигляді, каші.

При занятті фізичними навантаженнями в другій половині дня бажано приймати їжу за годину або півтора до тренування.

Чим менше часу до тренування, тим легше і менш калорийнее, має бути їжа.

Намагайтеся, щоб основні страви були білковими, або вуглеводними, але з низькою глікемічної засвоюваністю, або ж містити в комплексі білки і складні вуглеводи в сумі не більше 250 калорій. Складні вуглеводи містяться в овочах, фруктах і зернових.

При дієті для тренувань бажано повністю відмовитися від цукру і цукровмісних продуктів.

У період тренувань вживайте більше рідини – не солодкий зелений чай або негазована мінеральна вода. Рідина забезпечить якнайшвидшу роботу обмінних процесів.

Бажано дотримуватися дієти для тренувань не тільки до їх початку, а й після, це істотно підвищить ефективність.

Після проведення тренування перше, що необхідно організму – це амінокислоти і білки, необхідні м’язам, кісткам і нервах. Під час фізичної активності відбувається спалювання амінокислот і його необхідно заповнити. Амінокислоти входять до складу м’яса птиці, білих сортів риби, яєць. Так само слід вживати рослинний білок – пшеничний або соєвий.

Друге, що потрібно організму після тренування – це глікоген. Глікоген – одна з форм цукру і заповнюється він вживанням складних білків.

Протягом двох годин після тренування бажано виключити продукти і напої, що містять кофеїн – кава, шоколад, чай. Кофеїн заважає організму перемістити глікоген в м’язи, для подальшого його використання.

Також:

  • дієти та тренування