Дієта для шлунка: лікувальне харчування для благополучного травлення. Дієта для шлунка – основа здорового способу життя

Дієта для шлунка: лікувальне харчування для благополучного травлення. Дієта для шлунка – основа здорового способу життя. Дієта для шлунка: як полегшити життя своїй системі травлення?

Зазвичай лікарі, говорячи про корисної дієті для шлунка, наполягають на такому важливому її елементі, як харчування по годинах. Вважаєте, що прийом їжі в один і той же час допомагає шлунку повністю засвоювати всі поживні елементи.

Дієта для шлунка: травлення починається в роті

Будь-яка дієта для шлунка (яку нерідко і в принципі помилково іноді називають “дієта 5-ий стіл”) складається з простих правил, які призначені полегшити життя системі травлення. Починається все з ротової порожнини – як тільки їжа потрапляє в рот, починається жування, нервова система запускає процес, який підготовляє до травленню весь організм. Виробляються ферменти, щоб допомогти розщепленню їжі, шлунок виділяє шлунковий сік, щоб підготувати їжу для шлунково-кишкового тракту. Процес травлення включає змішування їжі з шлунковим соком, переміщення його через шлунково-кишковий тракт і розщеплення великих молекул їжі в дрібні молекули.

Дієта для шлунка: що є?

Поліпшити процес травлення можна, включаючи в раціон «правильні» продукти. Один їх основних ключових факторів здорової дієти для шлунка – вживання в їжу фруктів і овочів. Фрукти і овочі забезпечують організм харчовими волокнами – клітковиною, які очищають кишечник, проходячи через травну систему. Вони також постачають організм природними ферментами, які допомагають організму перетравлювати їжу належним чином. Завдяки наявності в дієті для шлунка продуктів містять харчові волокна, можна позбутися від хронічних запорів, ішемічної хвороби серця, геморою і цукрового діабету. Додаткові переваги такої дієти для шлунка – зниження ризику колоректального раку, зниження рівня холестерину, позбавлення від синдрому роздратованого кишечника. Деякі харчові продукти з високим вмістом клітковини включають овочі, такі як брокколі і бруква, квасоля і сочевиця. Яблука, груші та ягоди також містять багато клітковини.

Дієта для шлунка: як є?

Дієта для шлунка – це ще й поради, що стосуються безпосередньо процесу прийняття їжі. Під час їжі – пийте воду, їжу жуйте повільно, не поспішайте. Коли ви їсте занадто швидко, ви пропускаєте в шлунок додаткову кількість повітря, що може призвести до відрижки і газоутворення. Жування дає сигнал нервовій системі, щоб та почала процес травлення, тому, чим довше ви жуєте, тим більше організм виробить травних соків, тим більше користі принесе дієта для шлунка.