Дієта для рельєфу, сушки м’язів

Дієта для рельєфу, сушки м’язів Дієта для рельєфу, сушки м’язів

Створення рельєфу м’язів, а на спортивному сленгу – «сушка м’язів» – це позбавлення від підшкірного жиру з одночасним нарощуванням м’язової маси. На перший погляд, завдання взаємовиключна: для нарощування маси м’язів потрібно нарощувати калорії, а для спалювання жиру – потрібно відмовитися від калорій. Але все, виявляється, досить просто. Потрібно тільки відмовитися від «шкідливих» вуглеводів!

Дієта для сушки м’язів – перший етап

Для спортсменів і бодібілдерів була розроблена дієта для сушки м’язів або низкоуглеводная дієта. Відмова від вуглеводів повинен проходити поетапно.

На першому етапі виявляються від солодкого, смаженого, різного роду чіпсів і булочок. Зрозуміло, що з раціону прибирають і чистий тваринний жир. М’ясо і рибу вживають у вареному або в запеченому вигляді без додаткового жиру.

Крім того, відмовляються від вживання ряду продуктів-подразників смаку – кетчупів, соусів. Виключається рафінований цукор. Чистий цукор на цьому етапі замінюється фруктозою і глюкозою. Потреба організму в солодкому відшкодовують за рахунок фруктів і ягід.

Дієта для рельєфу м’язів – другий і третій етапи

На другому етапі дієта для рельєфу м’язів вимагає виключення всіх продуктів, що містять вуглеводи. Тобто, від фруктів теж доведеться відмовитися (можна залишити тільки грейпфрут). Каші стають головним постачальником вуглеводів для організму. У раціоні на цьому етапі залишають продукти – носії білка, що не містять жирів. До таких продуктів належить нежирна риба і м’ясо, біла курятина, яєчні білки, знежирений сир, деякі морепродукти. Як джерело клітковини залишають капусту, огірки, помідори. Дозволено вживання 2-3 жовтки в день, – але тільки на перших трьох тижнях. Потім необхідно відмовитися від жовтків.

На третьому етапі навіть від каш потрібно відмовитися і залишатися до закінчення дієти тільки на білковій їжі.

Низкоуглеводная дієта – загальна методика

Основне правило дієти, про який невпинно говорять усі тренери, – це плавний, поступовий вхід до неї.

Для того, щоб досягти результату, треба пройти тривалий курс дієти, – від місяця до трьох, – залежно від початкового стану тіла. Довше 3-х місяців сидіти на такій дієті можна.

Перший етап займає тиждень. Третій етап – останні два тижні. Раціон складається для п’яти-восьми прийомів їжі, включаючи спортивне харчування – протеїн і амінокислоти. Для визначення вмісту в продуктах білка необхідно користуватися спеціальними таблицями.

На всьому протязі дієти необхідно пити багато води. Це дозволить організму запустити обмін речовин і сприятиме висновку жирів і токсинів з організму.