Дієта для кішок при ожирінні, раціон харчування для повного кота

Дієта для кішок при ожирінні, раціон харчування для повного кота Дієта для кішок при ожирінні

Нам здається, що чим більше і смачніше їсть наш вихованець, тим якісніше наш догляд за ним. Улюблений кіт не вміє говорити, і не скаже, як він страждає від зайвої ваги. Товстий або худий він все одно буде любити свого господаря. Але ви повинні знати. що ожиріння може призвести до летального результату.

Чим небезпечне ожиріння у кішок

Передові ветеринари попереджають, що зайва вага у тварин може спровокувати сечокам’яну хворобу. У зоні ризику особливо знаходяться кастровані коти. Діабет, ендокринні порушення, захворювання шкіри, набряк легенів і хвороби печінки, це ще не повний список наслідків, супутніх ожирінню.

Відкладення підшкірного жиру у кішок починається в області живота між задніми лапами. Тварина може страждати хворобливими пологами, або стати безплідним. Рухи його утрудняються, порушується психіка, домашній вихованець повільно вмирає.

Як допомогти своєму улюбленцю

Ніхто крім вас не допоможе вашому котові. Ожиріння процес, що відбувається в часі. Тому й лікування вимагає певного періоду. Знадобляться ваше терпіння, витримка і любов, а головне правильна дієта для кішок при ожирінні.

Котик вже звик багато і смачно харчуватися. Тому головне завдання господаря поступово, щоб не травмувати емоційний фон тварини, перевести його на збалансоване харчування. Різке зменшення порції може вплинути на роботу серця і нирок.

Раціон харчування для повного кота

Спочатку визначитеся з кількістю їжі на день. Норма становить 3% від ваги кішки, з урахуванням мінус 0,01 на кожен рік її життя до 2% для всіх літніх тварин. Для кошенят норма становить 5-10%. Підліткам до року дають 3-5%.

Тепер складемо раціон харчування для повного кота. Він має включати 75% м’яса. Це може бути не жирна яловичина, курка або м’які кісточки (курячі крильця, хрящики). Жирну свинину, качку виключити з раціону. Раз на тиждень м’ясо можна замінити білою рибою.

10% повинні займати субпродукти (печінка, нирки, сердечка).

10% відводиться на кисломолочні вироби (сир, Біфілак).

5% займають мелені овочі. Два рази на тиждень їх можна замінити легкими кашами (пшоно, вівсянка, кукурудзяна січка).

З раціону котика, що потребує в схудненні, необхідно виключити борошняні вироби, манну крупу, жирне і солодке.

Якщо кішка відмовляється їсти дієтичну їжу

Тварині, звиклому вдосталь і смачно їсти, може не сподобатися нове меню. У цьому випадку доведеться проявити терпіння і твердість. Ветеринари стверджують, що коти можуть не їсти три дні не на шкоду своєму здоров’ю. Питання тільки в нашій витримці.

Можна скористатися маленькою хитрістю. Посипайте їжу меленим сухим кормом, його запах обдурить кішку, і вона з’їсть все із задоволенням.

Ожиріння – хронічна хвороба. Дієтичне харчування доведеться дотримуватися завжди. Не забувайте і про фізичні навантаження для вихованця, і про необхідність свіжого повітря. Вони сприяють правильному обміну речовин у собак.

Якщо ви будете послідовні і старанні в виконання всіх рекомендацій, результат не змусить себе чекати. Ваш кіт знову стане жвавим і порадує своїм спілкуванням ще багато разів.