Дієта для кішки

Дієта для кішки Дієта для кішки

Почну, мабуть, з розсудливого ради: не починайте годувати кошеня зі свого столу. Коли ви побачите ці величезні виразні очиська, спрямовані на вас знизу вгору, просто повторюйте про себе: «Двадцять років, двадцять років» Якщо ви хочете, щоб цей цілком реальний термін вихованець був поруч з вами, не давайте йому частувань зі своєї тарілки.

Будемо їсти по-новому. або по-старому?

А що ж потрібно для того, щоб малюк виріс в дорослого, красивого, а найголовніше, здорового Котище? Давайте спробуємо в цьому розібратися. Одним з найважливіших умов утримання кішки в будинку є правильне і збалансоване харчування. Це тільки у нас промислові корми з’явилися порівняно недавно, а в багатьох країнах жовтня благоденствують на них багато десятилітті. Готовий раціон зручний, вигідний і абсолютно необтяжливий для господарів. У нас же да досі сильна традиція годувати тварин залишками зі свого столу. А кішки – це хоч і приручені нами жовтня, але все ж не такі, як ми. Звірі можуть, звичайно, є сосиски і морожену кільку. Але корисніше для них збалансований за всіма поживними речовинами корм, що містить необхідні вітаміни і мінеральні речовини.

Класична міфологія

Існує два міфи, що заважають господарям перейти на спеціальні корми для своїх улюбленців.

Перший міф полягає в тому, що корми для тварин неякісні, робляться з відходів, а тварини від них хворіють. Відповідаю: і якісним, і неякісним може бути все, що робиться людьми. Чи бувають неякісні корми? Так, бувають. Але рідше, ніж, скажімо, «палена» горілка, тому що підробляти їх досить безглузде заняття. Інша справа, що серед тих кормів, які можна зустріти у продажу, є продукти різного рівня і різної якості. Гарантії, хоч і не стовідсоткові, тут дають рекомендації ветеринарних фахівців та репутація виробника. А ще – державний контроль, адже корму проходять перевірку у ветеринарних органах. Чомусь, купуючи, наприклад, комп’ютер, покупець і з продавцем порадиться, та інструкцію прочитає. А розібратися в годівлі улюбленого кота буває ніколи.

Другий міф про годування тварин – «Дорого». Дорого годувати спеціальними кормами. Давайте порахуємо. Середня кішка вагою 2,5-3 кг повинна з’їдати в день близько 70 грамів корму класу «преміум» за ціною від 8 до 10 тис. білоруських рублів за кілограм. Виходить від 560 до 700 рублів на день, або 16,8-21 тис. рублів на місяць. Більшості працюючих людей такі витрати під силу. Тим більше що якісна «людська» їжа, якщо годувати нею, теж не дістається безкоштовно.

А що у нас на вечерю?

Якщо ж ви противник годування сухими кормами, потрібно засвоїти раз і назавжди – їжу для кішки треба готувати спеціально. Неприпустимо пропонувати їй недоїдки з «панського столу». Котяча їжа передбачає відсутність в ній приправ і спецій. Їжа повинна бути різноманітною і правильно збалансованою. Пам’ятайте, що кожна кішка – яскрава індивідуальність зі своїми смаками та вподобаннями. Деякі з них дуже розбірливі в їжі і люблять постійне різноманітність, інші, навпаки, дотримуються певного набору продуктів. Але всі вони готові голодувати, коли пропонована їжа їм не до вподоби.

Меню для Мурки

Отже, їжа для кішки завжди повинна бути свіжою, не холодною і не гарячою. М’ясо ріжемо невеликими шматочками, щоб кішка жувала їх, а не ковтала. На гарнір бажано давати каші. Рибу краще варити, так як в сирій рибі міститься речовина, що руйнує вітамін B1. Печінка – вельми корисний продукт, вона містить в собі речовини, що сприяють збереженню інтенсивності забарвлення шерсті. Кішки добре їдять також нирки, легені, серце. Багатьом кішкам подобаються овочі – і сирі, і у вареному вигляді, Фрукти можна давати без обмеження, їсти їх чи не їсти – справа смаку самих тварин. Дорослу кішку краще годувати 2-3 рази на день, причому денна норма їжі повинна становити від 125 до 300 г залежно від маси і породи.

Для кішок, які не мають можливості гуляти на вулиці, необхідно створювати «кімнатне пасовище». Для цього підійде звичайний квітковий горщик, в який висівають насіння різних злаків. Вирощені овес, пшениця, ячмінь дуже подобаються кішкам. Бажаю вашим улюбленцям смачного!

Олександр Ушачев, ветеринарний лікар.

«Wellness», № 1/2008