Дієта для імунітету: як зміцнити організм в розпал епідемії грипу | Правильне харчування | Здоров’я | Аргументи і Факти

Дієта для імунітету: як зміцнити організм в розпал епідемії грипу | Правильне харчування | Здоров’я | Аргументи і Факти Дієта для імунітету: як зміцнити організм в розпал епідемії грипу

Извест-ний лікар, експерт в області китайської медицини доктор Мао склав список продуктів, які можуть підтримати захисні сили організму .

Продукти – друзі імунітету. Поради доктора Мао

    Овочі сімейства хрестоцвітних (всі види капусти – брокколі, брюссельська, китайська, кольорова, білокачанна).

[articles: 59194,56966] Як діють: джерело вітамінів С і Е, фолієвої кислоти і кальцію. Підвищують здатність організму боротися з інфекціями і онкологією.

    Овочі оранжевого кольору (морква, гарбуз).

Як діють: високий вміст бета-каротину, вітаміну С.

Як діють: містять полісахариди, вітаміни, мінерали та амінокислоти. Підсилюють реакцію імунної системи, прискорюють клітинний метаболізм (обмін речовин). Допомагають виводити токсини і захищають організм від дію-вия вільних радикалів. У китайській медицині для підвищення імунітету широко використовуються гриби шиїтаке, маітаке, рейши.

    Цілісне зерно (пшениця, овес, коричневий рис).

Як діє: нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, захищає від серцево-судинних захворювань, ожиріння та цукрового діабету.

    Рослини-приправи (цибуля – зелений і ріпчасту, часник).

Як діють: багаті вітаміном С, калієм, хромом і селеном, ефірними маслами, що володіють антимікробною ефектом. Запобігають розвитку діабету, артриту, раку і захворювань серцево-судинної системи.

Коментар фахівця

«Продукти, рекомендовані доктором Мао, безумовно, корисні, – вважає Олена Терешина, д. б. н. завлабораторієй Російського науково-клінічного геронтологічного центру . – Вони багаті вітамінами, мінералами, харчовими волокнами, які покращують роботу шлунково-кишкового тракту.

единст-венное упущення: за наявності в достатній кількості вітамінів і вуглеводів в даному раціоні гостро не вистачає білків і жирів. Це необхідно врахувати ».