Дихальна гімнастика для схуднення –

Дихальна гімнастика для схуднення – Дихальна гімнастика для схуднення

Дихальна гімнастика для схуднення заснована на практиках йогів. Пранаяма – стародавня техніка, яка навчає контролю за вільної космічною енергією (праной) за допомогою регуляції дихання. По суті, це система дихальних вправ, що допомагає організму насичуватися енергією з повітря.

Принцип, що лежить в основі всіх вправ, можна сформулювати так: щоб використовувати дихання для схуднення, дихати потрібно так, щоб кисень надходив до тих частин тіла, де є жирові відкладення. Ніякі чудодійні креми не спалюють жирові клітини так само ефективно, як кисень. Двадцять хвилин на день потрібно дихати особливим чином, і результат не змусить себе чекати – вже через тиждень обсяг талії може зменшитися на 5 см.

Щоб успішно худнути, потрібно нормалізувати обмін речовин. У першу чергу потрібно налагодити здорове харчування, але в обміні речовин активну участь беруть гази, що знаходяться в тканинах організму, – кисень і вуглекислий газ. Неправильне дихання призводить до порушення газообміну і, як наслідок, до уповільнення процесів метаболізму.

Вправи працюють на спалювання жирової тканини тільки тоді, коли повністю контролюються правильність виконання рухів, вдих і видих, їх тривалість, кількість вдихуваного повітря. Тільки так досягається максимальний ефект:

    нормалізуються метаболічні процеси в організмі: більша кількість кисню в тканинах призводить до збільшення швидкості розщеплення жирових клітин, особливо в умовах невеликого дефіциту калорій; регулярне напруга діафрагми і черевної стінки масажують органи шлунково-кишкового тракту і стимулюють його правильну роботу, в результаті відбувається навіть деяке зменшення об’єму шлунку і дотримуватися дієти стає простіше; збагачений киснем організм з вдячністю відгукується хорошим самопочуттям, приливом енергії, ви відчуваєте бадьорість, настрій поліпшується. не тільки зменшуються обсяги, але і підтягуються ослаблені і втратили тонус м’яза.

Найефективніші дихальні вправи для схуднення

Дихальна гімнастика не вимагають підготовки, дорогого обладнання, а виконувати їх можна практично всюди. Є кілька систем дихання для схуднення, у кожної з них свої переваги, а недоліків немає практично ніяких.

Цзяньфей

Всього три простих вправи – «Хвиля», «жаба» і «лотос» – здатні творити чудеса. У перекладі з китайської, назва означає «скинути жир», і кожне з вправ цілеспрямовано бореться з основними проблемами людей, що мають зайву вагу. «Хвиля», виконувана перед їжею, зменшить відчуття голоду, «жаба» сприяє відновленню центральної нервової системи, знімає втому і напругу, а «лотос» нормалізує обмін речовин і покращує циркуляцію крові. Кожна вправа можна робити окремо від інших, а також поєднувати їх все саме в тій кількості, в якому потрібно вам, і в той час, коли вам зручно.

Дихальна гімнастика Стрельникової

Комплекс вправ був створений Олександрою Миколаївною Стрельникової і спочатку призначався для відновлення співочого голосу. Основний принцип виконання вправ – короткий різкий вдих робиться під час рухів, що стискають грудну клітку. У роботу включені всі частини тіла, це сприяє підвищеної потреби організму в кисні, а в поєднанні з різким вдихом і пасивним видихом – покращує його засвоєння тканинами. Якщо стоїть завдання знизити вагу швидко і радикально, така методика навряд чи підійде. Але якщо потрібно стабільне впевнене схуднення, то у поєднанні з правильним харчуванням вправи Стрельникової збагатять організм киснем, відновлять правильну роботу важливих органів і, як наслідок, звільнять від декількох зайвих кілограмів.

Оксісайз

Легкий спосіб швидко зменшити обсяги. Виглядає основна вправа досить просто і складається з швидкого вдиху через ніс, підйому нижній частині живота і сідниць, трьох довдохов, видиху з максимальним опором і трьох різких довидохов. Повна серія вправ складається з 30 повторів. Враховуючи, що кожен з них триває всього півхвилини, всі вправи займуть близько півгодини. Вражає?

Бодіфлекс

Всі вправи цієї методики неймовірно прості, не викликають стомлення, виконуються із задоволенням і в спокійному темпі. Зовні вони виглядають як випинання і втягування живота, і навіть у такому вигляді вони вже сприяли б зміцненню м’язів преса. А в поєднанні зі спеціальним диханням – ефект дійсно вражаючий. Вправи, що виконуються на вдиху або видиху із затримкою дихання на певний час, прискорюють обмін речовин і сприяють підвищенню тонусу м’язів.

Як схуднути за допомогою дихальної гімнастики і не нашкодити здоров’ю

Яку б методику ви не вибрали, обов’язково дотримуйтесь заходів безпеки:

    починати потрібно з тих вправ, виконання яких не викликає труднощів; затримувати дихання «через не можу» категорично не можна; якщо виникають неприємні відчуття (запаморочення, головний біль), вправу потрібно відразу припинити.

Протипоказання

Абсолютними протипоказаннями до занять будь-якими видами дихальних вправ для схуднення є травми головного мозку, серйозні захворювання опорно-рухового апарату, виражений остеохондроз шийно-грудного відділу, кровотечі, гострий тромбофлебіт, високий тиск (артеріальний, внутрішньочерепний, внутрішньоочний). Погіршення стану може відбутися при пневмонії, бронхіті, гаймориті, різних неврозах, енурезі, заїкання.

Не рекомендовано займатись без дозволу лікаря і вагітним жінкам на будь-якому терміні виношування немовляти. Літнім людям варто не забувати про свій вік та інтенсивність занять коригувати з урахуванням самопочуття.