Цзяньфей – китайська дихальна гімнастика для схуднення: Здоров’я –

Цзяньфей – китайська дихальна гімнастика для схуднення: Здоров’я – Цзяньфей – китайська дихальна гімнастика для схуднення

Складно уявити собі більш простий спосіб схуднути, ніж китайська дихальна гімнастика «Цзяньфей». Ніяких виснажливих голодувань, фізичних зусиль в тренажерному залі, ніякого спортивного інвентарю та спеціальних приміщень, навіть спеціальний спортивний одяг для занять «Цзяньфей» не потрібна (головне тільки, щоб він не сковував рухи). Знай собі дихай правильно і худни. Люди, практикуючі «Цзяньфей», називають її справжнім чаклунством. Адже за пару днів занять дихальними вправами без праці худнеш на 1 кг, а через 2-3 місяці регулярних дихальних тренувань втрати у вазі вже становлять близько 10 кг. Так що назва гімнастики «Цзяньфей», що в перекладі на російську мову означає «скинь жир», цілком відповідає її змісту. У чому ж секрет цього дивного дихального комплексу?

Вся справа в тому, що правильне дихання здатне активізувати і нормалізувалася обмінні процеси в організмі. А адже саме уповільнений обмін речовин часто стає причиною надмірної ваги. Ось і виходить, що регулярно виконуючи дихальні вправи, можна схуднути. Також, крім схуднення, додатковими бонусами від занять «Цзяньфей» стануть легкість, бадьорість, прилив життєвих сил, зміцнення організму і підвищення його стійкості до різного роду захворювань.

Основу гімнастики «Цзяньфей» складають 3 вправи. Вони нескладні і не вимагають спеціальної фізичної підготовки.

Перша вправа називається «Хвиля» . Воно дивовижним чином позбавляє від відчуття голоду, що особливо актуально в розвантажувальні дні або у вечірній час, коли спокуса перекусити особливо великий і здатний завдати максимальної шкоди фігурі. Ще одне чудове дію вправи «Хвиля» полягає в тому, що попереджає появу запаморочення та слабкість, характерні для тих же розвантажувальних днів, коли ми недоїдаємо. У складі гімнастики «Цзяньфей» вправа «Хвиля» виконується тільки в перші дні. Надалі, ви можете використовувати його для позбавлення від почуття голоду.

Виконувати дану вправу можна в різних вихідних положеннях: лежачи, сидячи, стоячи і навіть на ходу. Але на початку своєї практики «Цзяньфей», необхідно освоїти виконання «Хвилі» саме в положенні лежачи. Для цього ляжте на попередньо розстелений на підлозі гімнастичний килимок. Ноги зігніть в колінах, стопи розташуйте на підлозі на ширині плечей, долоню однієї руки вільно розмітити на животі, а долоню другої руки – на грудях.

В даному положенні зробіть вдих, одночасно втягніть живіт і округлятимете груди. На видиху груди втягніть, а живіт округлятимете. Таким чином, за допомогою дихання, ви немов створюєте хвилю: піднята груди-опущений живіт, потім піднятий живіт-опущена груди. Почніть з 40 повторів повного циклу «Хвилі» і поступово збільшуйте число підходів до 60. Як тільки ви відчуєте, що вправа добре виходить, можете пробувати виконувати його сидячи і стоячи.

Іноді, під час виконання цієї вправи, з’являється запаморочення або навіть нудота. У цьому випадку, необхідно уповільнити дихання. Якщо відчуття дискомфорту не проходить або залишається відчуття голоду, це означає, що дана вправа, в силу індивідуальних особливостей вашого організму вам не підходить.

Наступна вправа називається «Жаба» . Воно прекрасно стимулює кровообіг, забезпечує масаж внутрішніх органів, сприяє поліпшенню обміну речовин і, як наслідок, благотворно впливає на стан і колір обличчя, дарує відчуття бадьорості у всьому тілі. Для виконання вправи «Жаба» необхідно особливим чином скласти долоні – ліву долоню стиснути в кулак і накрити її правою долонею.

Таким чином долоні повинна складати жінка. Якщо ж «цзяньфей» займається чоловік, то в кулак потрібно стискати праву долоню і накривати її лівою.

Далі, необхідно сісти на стілець, стопи розташувати на підлозі, коліна – на ширину плечей. Гомілку і стегно повинні утворювати прямий або трохи гострий кут один з одним. Лікті розташуйте на однойменних колінах, долоні складіть показаним вище способом, лобом упор на долоні. Очі закриті, тіло розслаблене.

Відразу налаштуйтеся на те, що під час виконання даної вправи у вас буде надуватися тільки живіт, як у жаби. На повільному вдиху через ніс поступово наповнюйте живіт повітрям, потім затримайте дихання на пару секунд, зробіть ще один короткий додатковий вдих і повільно, вже через рот, починайте видихати. Дане вправу необхідно виконувати протягом 15 хвилин по 3 рази на день.

Але є у даної вправи і ряд протипоказань. Так, від дихання «жаби» краще відмовитися, якщо у вас менструація, внутрішня кровотеча або відновлювальний період після хірургічної операції.

І остання вправа «Цзяньфей» називається «Лотос» . Виконується воно сидячи в позі «лотоса» або просто сидячи на сідницях зі схрещеними ногами. Жінка ліву ногу повинна розташувати поверх правої, а чоловік – навпаки. Руки долонями вгору можна вільно опустити на ноги або долонею на долоню (у жінок ліва долоня повинна бути внизу, у чоловіків – навпаки). Підборіддя трохи опустіть, очі закрийте.

Дана вправа можна вважати медитацією. Тому просто думайте про щось приємне. Перші 5 хвилин дихання повинно бути глибоке, рівне, але беззвучне і непомітне, тобто груди і живіт не повинні рухатися. На даному етапі ви контролюєте подих. Наступні 5 хвилин постарайтеся послабити контроль за диханням – вдихайте природно, а на видиху стежте за беззвучному, постарайтеся зробити видих довгим. На заключному етапі виконання дихального вправи «Лотос», в наступні 10 хвилин забудьте про контроль за диханням зовсім і постарайтеся ні про що не думати. Як і вправа «жаба», «лотос» необхідно виконувати 3 рази на день, особливо в період інтенсивного схуднення.

Як бачите, всі вправи гранично прості і вимагають, хіба що, трохи вільного часу. При цьому, «Цзяньфей» можна займатися де завгодно: вдома, на природі і навіть в офісі. Крім того, заняття дихальною гімнастикою дарують відмінну можливість побути наодинці з самим собою, привести в порядок думки, розслабитися і заспокоїти нервову систему. Тому, навіть якщо ви вважаєте, що ваша вага в нормі, гімнастика «Цзяньфей» буде корисна з точки зору регулювання апетиту і відновлення психо-емоційного стану.