Чому не можна худнути і збільшувати м’язову масу одночасно. Продовження. – Правда про дієти або схуднення для чайників

Чому не можна худнути і збільшувати м’язову масу одночасно. Продовження. – Правда про дієти або схуднення для чайників Чому не можна худнути і збільшувати м’язову масу одночасно?

ПРОДОВЖЕННЯ

3. Харчування – матеріал для росту м’язів.

Ех, а ось тут починається взагалі найважливіше і принципове.

Давайте спробуємо побудувати будинок. Несподівано? А то! Зараз зрозумієте, до чого я це будівництво затіяв.

Так от, заклали ми фундамент і почали зводити стіни. Як і належить, працюємо кельмою і не поспішаючи, ряд за рядом укладаємо цеглу. Потихеньку-помаленьку стіна нашого будинку росте, ставати вище і вище, загалом все як годиться. Представили картинку? Живо представили? Молодці!

Отже, у вас же не викликає жодних сумнівів, що для того, щоб стіни будинку росли, потрібно постійно підвозити нові і нові цеглини? Так от, для того, щоб як стіни будинку росли і м’язи, їм так само потрібно постійно постачати матеріал для їхнього росту. Причому, зверніть увагу, при нестачі цеглин у жодного будівельника навіть думки не виникає брати цеглу знизу стіни і перекладати їх наверх – стіна від цього точно вище не стане. Ось все теж саме і всередині наших організмів – ви можете як завгодно перекладати калорії зверху вниз, як цеглини в стіні, ви можете мало їсти і займатися спортом, в надії, що відсутні калорії для побудови м’язів організм візьме з жирових запасів, але всі ці дії не приведуть до зростання м’язів. Тут діє один принцип – привезли додаткові цеглини – є шанс, що їх покладуть на стіну, немає зайвих цеглин – стіна, тобто наші м’язи ні на міліметр не додалося.

Ууууу – скажете ви, – але ж у нас і так є надлишки, надлишки жиру! Навіщо нам ще одні з їжею? Нехай організм візьме ці жирові надлишки і зробить їх надлишками в м’язах. Чому не можна так, адже у нас тисячі зайвих запасених калорій? Ми обвішані цими калоріями як камікадзе вибухівкою!

Ех, ну, давайте поміркуємо знову.

перше:

Припустимо, ми витратили на тренуванні 300 калорій. Значить, для того, що б наші м’язи виросли, ми повинні якось компенсувати витрачені калорії, та ще й покласти трохи зверху. Тобто отримати в результаті, наприклад, 350 калорій.

Тепер дивіться, що відбувається далі. Наш організм готовий компенсувати зі своїх запасів тільки витрачений, тобто ті самі 300 калорій. Якщо дуже-дуже-дуже спростити ситуацію, то, уявіть, що у вас в двох кишенях лежить по 500 рублів, а всього їх виходить 1000 руб. І ось так сталося, що ви втратили або витратили 300 рублів з одного якогось кишені. Звичайно ж, ви можете взяти і перекласти 300 рублів в цю кишеню з іншої кишені, але при цьому у вас як не вистачало 300 рублів, так і буде не вистачати. Як залишилося у вас 700 рублів, так скільки не перекладати їх з кишені в кишеню. більше ніж 700 у вас рублів не буде. Значить, що б збільшити вашу початкову суму грошей, вам потрібно спочатку відшкодувати 300 руб, і вже потім додавши 50 руб отримати заповітні 1050 рублів. Згодні? Ось і повертаємося до того, з чого почали: що б м’язи росли, потрібні надлишки калорій, що надходять ззовні, а що б жири зменшувалися, потрібен недолік калорій, компенсується не ззовні, а з власних запасів.

-друге:

Що є будівельним матеріалом м’язів? Правильно, білок. Що зберігається в наших запасах на животі, талії і попі? Умнички, звичайно ж – жир! Без сумніву, наш організм – маг, факір і чарівник, він може робити багато чудесних перетворень з речовинами його складовими, але все ж наш організм не алхімік, він не може перетворювати свинець у золото і жири в білок. Так що незамінні амінокислоти, що входять до складу білків повинні обов’язково надходити до нас ззовні. Згодні? А то!

Добре, – скажете ви, – Нехай тоді витрачені калорії організм компенсує зі своїх запасів, а білок з незамінними амінокислотами ми дамо йому ззовні, з їжею, можна так?

Звичайно ж, можна, але не вийде. Організм в першу чергу буде повертати витрачений, і тільки потім, якщо з’являться надлишки, він їх направить на будівництво. Тому левова частка амінокислот піде на погашення енергетичного боргу. Це звичайно спрощено, але суть приблизно така.

Упевнений, ви вже думали: Ууууу, тоді взагалі незрозуміло, навіщо займатися силовими вправами при схудненні, якщо м’язи від них не ростуть, та й жири від таких занять не особливо витрачаються? Підступ! Обман! Провокація!

Зовсім ні!

При схудненні, силові навантаження використовуються для двох цілей:

перше: спробувати зберегти м’язову масу. Погодьтеся, що наше завдання зменшити свої обсяги, тобто втратити в першу чергу жири, а ніщо інше. Я вам, напевно, вже всі вуха продзижчав на предмет того, що м’язи, це наш головний жиросжигатель і чим їх більше, тим більше витрата енергії, навіть коли ми спимо. Ми це знаємо і організм це теж знає і розуміє. Тому при загальному недоліку калорій, він, як будь яка нормальна та порядна організм, що піклується про виживання себе і свого господаря, починає позбавлятися від своїх найбільших енергоспоживачів. Яких? Від м’язів! Він же не може позбутися печінки або легенів, а от від м’язів запросто.

Тому, наше завдання показати своїми заняттями організму, що мовляв, агов, чувак, нам потрібні ці м’язи, ми ними працюємо, не чіпай їх по можливості! При схудненні в будь-якому випадку разом з жиром буде губитися і м’язова маса, але от скільки м’язів при цьому загубиться, як раз і залежить від фізичного навантаження. Зразкові цифри такі: при схудненні і відсутності фізичного навантаження на кожен кілограм втраченої ваги може втрачатися до? м’язової маси і? жиру. А от при правильно підібраній фізичному навантаженні, під час схуднення буде губитися близько? м’язів і? жиру. Погодьтеся, є що втрачати і за що боротися!

-друге: пам’ятайте, що жири активно витрачаються під час аеробного навантаження, і непогано горять після силового (анаеробної) роботи? Ну, робіть висновки! Значить, правильне поєднання аеробного і анаеробної навантаження дозволить спалювати жирові запаси і під час і після занять! Круто, це ж збільшує швидкість і якість схуднення!

Ну, сподіваюся, переконав вас?

Що? Чую хтось запитав – а як же тоді схуднути і збільшити м’язову масу? Не уж то не можна так? Звичайно можна, просто робити це потрібно не одночасно, а поетапно.

На етапі нарощування м’язової маси силові вправи у нас повинні переважати над аеробними, і отримувати калорій з їжею ми повинні більше, ніж витрачаємо – тільки за цієї умови можливий м’язовий ріст. Звичайно ж, раціон має бути все так же збалансованим, з акцентом на білок і вуглеводи. Білок нам дасть матеріал для росту, а вуглеводи – швидку енергію для роботи. Але, вам так само слід знати і пам’ятати про запасливість нашого організму. Як тільки почне збільшуватися м’язова маса, так відразу ж організм почне запасати і додаткові жири, що б в екстрених ситуаціях цю додаткову масу прогодувати. Як правило, при наборі м’язової маси, в кожному кілограмі доданого ваги буде? м’язів і? жиру.

А ось на етапі зменшення жирових запасів ми знижуємо калорійність свого раціону, і в тренуваннях робимо акцент на аеробні заняття. У підсумку, на кожен втрачений кілограм втрачаємо? м’язів і? жиру. Уловлюєте? При наборі маси отримуємо? м’язів, а при схудненні втрачаємо?. Разом: на? ми в м’язовому плюсі. А ось з жиром навпаки: при наборі маси набуваємо? жирів. а при схудненні, втрачаємо?. Разом: ми в мінусі на? по жирах. Класс! Є до чого прагнути!

Також:

  • як зменшити м\язову масу