Чому бреше реклама схуднення або на скільки реально схуднути за 1 тиждень? Глікоген, сіль, вода і фекалії – Правда про дієти або схуднення для чайників

Чому бреше реклама схуднення або на скільки реально схуднути за 1 тиждень? Глікоген, сіль, вода і фекалії – Правда про дієти або схуднення для чайників Чому бреше реклама схуднення або на скільки реально схуднути за 1 тиждень? Глікоген, сіль, вода і фекалії

Ех, який лише реклами не бачив! Яких тільки «обіцялок» не зустрічав! Обіцяють схуднути на 3 кг на тиждень, на 5 кг, на 7 кг, на 10 кг! Навіть на 15 кг попадалося! Як думаєте, реально таке схуднення? Алі брешуть, капосники? А давайте разом розберемося з таким «схудненням».

Так от, має сенс відразу ж визначитися, про що піде мова: про втрату ваги або про втрату жиру? А це, повірте, важливий і принциповий момент. Чому? Та хоча б тому, що одним з найефективніших засобів для зниження ваги буде будь проносне або сечогінний засіб. А що, випив «чарівну таблетку», та кааааак сходив у туалет…. відразу 0,5-2 кг «ваги» і втратив. Даа, ось вже «втрата втрат»! Тобто вага то ми втратили, але за такої «втрати» наші жирові запаси анітрохи не зменшилися. Ми, вибачте, такі «втрати» і так щодня несемо, хіба що не в таких обсягах…

А що ж тоді з втратою жиру? А тут є тільки два способи його позбутися: або віддати свою тлінну тушку в хижі лапи платної медицини, де після «обряду ліпосакції» або «таїнства відсмоктування жиру» відбудеться «чудо зцілення», або створити для наших жирових запасів настільки нестерпні умови, що жир просто не витримає, і почне тікати з нашого тіла. Причому сам по собі жир наше тіло покинути не може, ми не можемо його видихнути, виписати або, пардон, викакать. Єдиний можливий спосіб розлучитися з жировими запасами – це «спалити» їх усередині нашого тіла. Єдиний спосіб змусити «горіти» жири в нашому організмі – це створити усередині нас дефіцит енергії. І ось цей створений дефіцит енергії організм і буде змушений покривати зі своїх запасів, причому не тільки жирових. Як створити цей дефіцит енергії, цей «енергетичний голод» на даний момент не так вже й важливо, скажу лише що: або за рахунок недоїдання, або за рахунок додаткової фізичної активності, або за рахунок того й іншого разом.

Але, повернемося до реклами.

Так от, зверніть увагу, жодна реклама не обіцяє 3, 5, 7 або 10 кг втрат саме жиру, правда ж? Все дуже хитро і завуальовано фразами типу «втратити N-кілограм» або «схуднути на N-кілограм», ну або якось зразок.

І, дійсно, вага то втрачається. І, дійсно, за 5-7 днів цілих 3-5-7 кг може прямо таки «випаруватися» з нашого тіла. Тільки за рахунок чого? Давайте прикинемо структуру цих втрат. Відразу обмовлюся, цифри будуть дуже приблизними, так як загальні втрати будуть прямо залежати від ваги, віку, статі, «рівня ситості» та інших-інших факторів, але загальну картину все одно скласти можна.

Отже, перше, що роблять такі «реклами» – це тим чи іншим способом обмежують надходження калорій в наш організм. Причому жорстко обмежують, часом дуже жорстко – калорій до 500-600. Неее, можна їсти звичайно ж і більше, але тоді так швидко не схуднете, вибачайте. Причому це не я кажу, це говорить та реклама.

Так от, при такій мінімальній калорійності утворився дефіцит енергії буде покриватися в першу чергу за рахунок запасених вуглеводів, які зберігаються в нас у вигляді глікогену. Глікогену в нас небагато, приблизно грам 400, але глікоген зберігається в нас не в сухому вигляді, а у вигляді такого собі кіселька, тобто розбавлений він водичкою. Причому кожен 1 гр глікогену пов’язує близько 4 гр води. Виходить, що при розтраті 400 гр глікогену порядку 1,5-1,6 літра води у нас вивільняються і залишають наш організм через всякі дірочки і отвори. Ну, нехай навіть не 1,6 літра, нехай менше…. та хоч всього 1 літр порахуйте, але і це вже чималий мінус у вазі, причому абсолютно надолужуваних в найближчому майбутньому мінус. Згодні?

Далі.

Почну здалеку: всі ми їмо, їжа всередині нас перетравлюється, потрібне всмоктується в кров, а не потрібне виводиться шляхом потугов і кряхтение в туалеті, вже пардонте за подробиці. Так от, при нормальному, звичайному харчуванні, цього «непотрібного» в нашому кишечнику накопичується досить багато – 1-2 кг, просто виділяється все це частинами, залежно від швидкості травлення і всмоктування різного роду їжі.

Ага, а тепер уявіть м’ясорубку: ми закидаємо в неї м’ясо з одного боку і через деякий час воно виходить з іншого боку цієї м’ясорубки у вигляді фаршу. Ключова фраза тут «через деякий час». Виходить, що після того, як ми перестали закладати в м’ясорубку м’ясо, фарш ще якийсь час з м’ясорубки вивалюється, тому що він ВЖЕ там був, коли закінчили закидати м’ясо. Уловлюєте думка? Ось все те ж саме відбувається всередині нашого організму: сідаємо ми на супер-дієту – значить обмежуємо надходження їжі, але «непотрібності» залишилися від нормального харчування ще всередині нас! Фарш то ще якийсь час продовжує виходити! При нормальному харчуванні одні «непотрібності» постійно замінюються іншими, а при обмеженому харчуванні потік «непотрібності» просто значно зменшується. Ось і виходить, що в перші кілька днів такої дієти ми втрачаємо ще 1-2 кг у вигляді відходів життєдіяльності. Причому зверніть увагу – вся ця втрата виходить «разова», тобто зайві «непотрібності» вийшли з нас за 1-2 дні, а потім все – більше таких «надлишків» у нас нету. Ось тому такі швидкі рекламні дієти і розраховані на 3-5-7 днів, тобто на дуже короткий проміжок часу, так як після його закінчення вага вже не зможе знижуватися таким темпами. Немає ні однієї дієти такого роду, яка обіцяла б стабільну втрату такої кількості кілограмів день у день та з місяця на місяць. Ні, і не буде ніколи!

Втім, продовжуємо.

Зверніть увагу, що багато дієти настійно радять обмежити споживання солі. Не сперечаюся – це правильно і добре. Сіль – біла отрута і все таке, згоден. Тоді у чому підступ? Так підступу особливо то й немає, хіба що нагадаю, що сама по собі сіль затримує рідину в організмі. Самі пам’ятаєте, який «сушняк» після солоної рибки. Це тому, що 10 гр солі затримують близько 1 літра води. Виходить, що різко знизивши споживання солі, ми вивільняє воду, яку сіль утримувала. А це ну 0,3-0,5 літра точно буде. Ще раз повторю, зниження споживання солі це зовсім непогано, погано тільки те, що втрачені 0,3-0,5 літра води знову ж таки не є втраченим жиром, але вага, тим не менш, знижують. І знову ж, при відновленні звичного споживання солі, звичну кількість води знову «застрягне» в нашому організмі.

Так, підсумовуємо: 1-1,5 кг за рахунок глікогену, 1-2 кг калові маси, 0,3-0,5 кг за рахунок обмеження солі. Цифри хоч і приблизні, але 2,5 – 4 кг ми вже з вами набрали, точніше не набрали, а «скинули».

Вооооот! І ось тільки тепер ми дійшли до реальних втрат організму, тобто до втрат жирової тканини. Так на скільки ж можна РЕАЛЬНО схуднути, ну припустимо за 1 тиждень?