Чихуахуа. – Перші дні і тижні життя

Чихуахуа. – Перші дні і тижні життя Перші дні і тижні життя цуценят чихуахуа.

Цуценята чихуахуа, як втім і будь-які інші цуценята, є в цей світ у зовсім безпорадному стані.

Особливістю ж цуценя чихуахуа є те, що в силу екстремально малого ваги породи, безпорадність цуценя чихуахуа особливо яскраво виражена.

Їхні вуха і очі щільно закриті, що говорить про незакінчену розвитку нервової системи. Відразу після народження вони здатні лише на хаотичні, дрібні рухи, і тільки вилизування матері спонукає їх розпочати дихати, хоча б нерегулярно.

Через нездатність самостійно підтримувати потрібну температуру тіла вони повинні постійно перебувати біля матері і своїх однопометніков.

Щенок чихуахуа займає положення відповідно з напрямком руху мови матері: від голови по спині. Цей природний безумовний рефлекс змушує малюків розвертатися і повзти до будь-якого теплого об’єкту близько їхні голови. А так як теплий об’єкт, швидше за все – мати або побратими, то цей рефлекс дуже важливий для встановлення зв’язку між дитинчатами і їх матір’ю. Цей рефлекс зникає на четвертий день життя. Щенок чихуахуа ссе матір кожні 1-2 години протягом першого тижня.

Після кожного годування мати стимулює сечовипускання і дефекацію шляхом вилизування анальної і генітальної областей.

Вага новонародженого цуценя чихуахуа може становити від 70 г до 160 г. Іноді, правда дуже рідко, на світ з’являються щенки чихуахуа гігантських розмірів, вага яких може досягати 200 м.

У перші дні життя цуценя чихуахуа, з ними необхідно звертатися екстремально дбайливо, пам’ятаючи про його величезну уразливості до зовнішніх впливів. Як приклад можна привести легке точкове пошкодження шкіри цуценя чихуахуа Сікоку (з наступним почервонінням) вусами власника.

У разі ж необхідності огляду пам’ятайте, що цуценят чихуахуа молодше 4 тижнів потрібно оглядати дуже обережно і тільки в присутності матері. Цуценят чихуахуа молодше 5 тижнів беруть тільки теплими руками і оглядають на теплій поверхні. Це може бути грілка, або невелика картонна коробка з пляшками теплої води, покриті вовняною ковдрою.

Перш ніж взяти цуценя чихуахуа в руки, поспостерігайте за його реакцією на навколишнє оточення. Відзначте його фізичний стан, орієнтацію в просторі, пози і дихальні рухи. Запишіть вага (у грамах) та основні життєві показники: ректальну температуру, частоту серцевих скорочень, тип і частоту дихальних рухів. Нормальна ректальна температура у новонароджених цуценят чихуахуа – 35,6-36,1 ° С.

Після 1-2 тижнів вона поступово зростає до 37,8 ° С і залишається на цьому рівні до віку 4 тижні. Пульс повинен бути прискореним і сильним, дихання регулярним і легким (табл. 1.1)

Наступного дня після народження, щеня може “схуднути” на 5 – 10 г, але надалі він буде додавати у вазі і на другому тижні життя його вага, як правило, збільшиться приблизно вдвічі.

Вага тіла є найважливішим показником здоров’я зовсім маленьких цуценят чихуахуа. Зниження або втрата ваги – перші ознаки хвороби. Протягом перших 3 тижнів життя необхідно акуратно вести щоденну запис ваги кожного щеняти чихуахуа. а потім – щотижня. Це допоможе відразу визначити можливі відхилення в стані здоров’я.

Зазвичай щенки чихуахуа додають у день 2 – 4 г на кілограм ваги дорослого собаки даної породи і до двох тижнів подвоюють свою вагу, який був при народженні. Наприклад, якщо доросла собака важить 2 кг, то щеня повинна додавати у вазі по 5-7 г в день.

Пуповина у здорової цуценя висихає і відвалюється на другий-третій день. Якщо пуповина тримається довше, є привід затурбуватися. В цей час (на першому тижні життя цуценят) слід уважно стежити за тим, щоб сука-мати випадково не придавив цуценят в будиночку або закопала їх в підстилку. Матрасик, який лежить на підлозі будиночка необхідно прикріпити підлозі для того, щоб у суки не було можливості його зрушити або перевернути, і закопати під нього цуценят.

На другому – третій день же дуже важливо видалити прибулі (“п’ята”) пальці на всіх лапках для того, щоб вони не заважали собаці в перебігу подальшого життя, так як ці пальці дуже часто травмуються, завдаючи собаці серйозні страждання. Операцію повинен проводити досвідчений ветеринарний лікар.