Чи можна худнути під час вагітності? – Статті – Вагітність – Деті@

Чи можна худнути під час вагітності? – Статті – Вагітність – Деті@ Чи можна худнути під час вагітності?

Всім нам властиво бажання виглядати добре, і вагітні жінки – не виняток. Якщо майбутня мама сильно поправляється, виникає суперечлива ситуація. З одного боку, потрібно забезпечити дитину всім необхідним для розвитку, а з іншого – нікому не хочеться після пологів залишитися товстункою. То чи можна худнути під час вагітності?

• Збільшення у вазі під час вагітності, в тому числі за рахунок жирової тканини, – нормальне явище, вона необхідна для зміни гормонального фону.

• Турботи про відновлення фігури потрібно відкласти до народження дитини, а під час вагітності достатньо не переїдати і по можливості більше рухатися.

• Дотримання строгих дієт під час вагітності шкодить розвитку дитини.

Яка надбавка у вазі під час вагітності вважається нормальною?

За час вагітності жінка може додати від 12 до 18 кг. Але якщо ваша вага до її настання був нижче норми, організм з повним правом набере більше. При нормальному підвищенні ваги не потрібно намагатися його знижувати.

Вага майбутньої мами збільшується в тому числі за рахунок маси дитини, навколоплідних вод, матки і плаценти. Крім того, деяка прибавка жирової тканини просто необхідна для встановлення нормального гормонального фону, який дозволить виносити, народити і годувати грудьми дитини.

Після припинення лактації співвідношення гормонів зміниться, і схуднути буде значно легше, ніж під час вагітності. У період виношування дитини дотримуватися жорсткої дієти не можна.

На питання, чи можна худнути при вагітності, правильну відповідь «ні». Ставте собі завдання інакше: зараз потрібно не схуднути, а харчуватися правильно.

Що відбувається в організмі при дотриманні жорсткої дієти

Мета строгих обмежень (тих, які різко обмежують не тільки калорійність, але і набір продуктів) – створити в організмі ситуацію нестачі поживних речовин і змусити його розщеплювати запаси жиру. Недолік цих елементів в організмі жінки погано позначається на розвитку дитини.

Одноманітні дієти з виключенням багатьох продуктів не рекомендуються навіть у звичайному стані, а під час вагітності вони просто небезпечні. Харчування майбутньої мами має бути комплексним і збалансованим.

Харчуємося правильно

Розумне харчування – це раціон. збалансований за всіма необхідними речовинам і мікроелементам, і його потрібно планувати. Не зловживайте смаженим, солодощами, копченостями, не їжте багато солоного.

Їжа повинна бути різноманітною і здоровою: більше свіжих фруктів, овочів і зелені, менше фаст-фуду, консервів і солодкого.

Дотримуйтесь міру, дотримуйтеся певного режиму: їжте невеликими порціями кілька разів на день в один і той же час. Слідкуйте за вмістом в раціоні не тільки вітамінів, а й білків, вуглеводів, жирів, а також за якістю всіх цих речовин.

Не обмежуйте себе занадто суворо, якщо захотілося солодощів та інших не дуже корисних продуктів, краще з’їсти трохи, ніж позбавляти себе радості. Тримайтеся міри у всьому, навіть в заборонах.

Обговоріть з лікарем, чи потрібно вам приймати додаткові вітамінно-мінеральні комплекси, але намагайтеся, все ж, велику частину корисних речовин отримувати природним шляхом, коректуючи харчування. Якщо лікуючий лікар не проти, займайтеся гімнастикою за спеціалізованими програмами. Це хороший спосіб підтримати себе у формі під час вагітності.