Чи можна схуднути, якщо не їсти після шести – новини на Здоров’я

Чи можна схуднути, якщо не їсти після шести – новини на Здоров’я Чи можна схуднути, якщо не їсти після шести

Основні принципи зниження ваги

Основний принцип зниження ваги говорить: організм повинен одержувати менше енергії, ніж витрачає. Тому якщо протягом дня їсти все підряд і у великій кількості, а після шести не їсти зовсім нічого, то все одно одужаєш. Чи не схуднеш і якщо дуже різко обмежити добовий раціон харчування, що не збільшивши фізичного навантаження. Організм при цьому просто перейде на економний режим і людина відчує млявість, слабкість і неможливість справлятися навіть із звичайною роботою, не кажучи вже про додаткові навантаженнях. Ось чому всі голодні дієти, як правило, закінчуються повним крахом.

Так наскільки раціональний принцип не їсти після шостої години і хто його придумав? Насамперед, його використовують у різних дієтах для зниження ваги, які й так значно обмежують калорійність їжі. Але чомусь цей голий принцип став використовуватися як гасло для схуднення. Давайте розберемо, наскільки він допомагає схуднути. Багато людей після шести тільки приходять з роботи, і, звичайно ж, харчуватися раціонально виходить далеко не у всіх. Так що ж тепер, не їсти зовсім? Деякі сприймають гасло «не їсти після шести» як абсолютну істину і для того, щоб не голодувати, збільшують свій денний раціон. У результаті ефект виходить прямо протилежний: збільшення у вазі.

Це неправильно навіть для самих екстремальних дієт, тому що деякі люди звикли лягати спати за північ, і голод протягом шести і більше годин буде сприяти виникненню нервового стресу. який багато хто звик заїдати. А якщо цього немає, то відчуття голоду і одночасно стрес посилюються і рано чи пізно призводять до того, що людина наїдається досхочу і з повним шлунком лягає спати.

Так як же надходити з принципом «не їсти після шести»?

Принцип сам по собі непоганий (під час сну органи травлення працюють не так інтенсивно і їжа, з’їдена на ніч, затримується в шлунку довше звичайного), деяким людям, які рано лягають спати, він цілком підійде. Але для того, щоб схуднути, одного цього принципу мало, потрібно ще, щоб добовий раціон харчування був знижений, а організм витрачав більше енергії, тобто потрібна додаткова фізичне навантаження.

Для тих же, хто звик лягати пізно, принцип «не їсти після шести» варто замінити принципом «після шести тільки певний набір продуктів і в обмеженому обсязі». До такого набору продуктів можуть ставитися знежирений сир, кисломолочні продукти, овочі та фрукти.

Як правильно худнути

Насамперед, потрібно розрахувати свій раціон і трохи знизити його. У наведеній нижче формулі розрахунку кількості добових калорій вага приведений у фунтах (один фунт дорівнює 0,453 кг), і використовується спеціально виведений коефіцієнт 14.

Наприклад, жінка вагою 75 кг хоче знизити свою вагу до 70 кг. Для підтримки існуючого ваги вона повинна вживати в день: 165,5 фунта (75 кг: 0, 453 кг) х 14 = 2218 ккал на добу. Для зниження ваги до бажаних 70 кг: 154,5 (70: 0,453) х 14 = 2163 ккал. Для того щоб знизити свою вагу до 70 кг ця жінка повинна вживати не більше 2163 ккал на добу. Існують спеціальні таблиці (їх цілком можна знайти в Інтернеті), в яких вказується калорійність всіх продуктів, так що розрахувати таким чином свій добовий раціон дуже легко.

Добова кількість їжі краще розділити на 5-6 прийомів: так їжа краще засвоюється і знижується відчуття голоду. Якості їжі також потрібно приділити увагу: виключити все жирне, смажене, гостре, копчене, солоне, солодощі у вигляді цукерок, морозива, тортів, всі вироби з дріжджового тіста, наваристі м’ясні бульйони. У добовому раціоні повинні бути присутніми овочі та фрукти (не менше п’яти видів щодня), каші (гречана, вівсяна, кукурудзяна, пшоняна – їх потрібно чергувати), хліб грубого помолу, кисломолочні продукти і сир (бажано знежирені), яйця, нежирні сорти м’яса і риби у відварному або тушкованому вигляді. При такому раціоні дуже легко вибрати, що можна з’їсти після шести годин вечора, якщо дуже захочеться.

Але й цього мало. Потрібна фізичне навантаження. Встановлено, що спалювання жиру відбувається тільки при тривалих не надто інтенсивних фізичних навантаженнях, які тривають не менше години. Справа в тому, що для отримання енергії організм використовує в першу чергу вуглеводи – це безвідходне паливо. І тільки коли витрачені всі запаси вуглеводів (а це не менше 40 хвилин) в якості джерела енергії починають використовуватися запаси жиру. Тому для зниження ваги тренуватися потрібно довше.

Підійдіть до гасла «не їсти після шести» творчо, тобто так, щоб він допомагав, а не заважав вам худнути.