Бігати вранці чи ввечері?

Бігати вранці чи ввечері? Бігати вранці чи ввечері?

Біг по ранках це своєрідний штамп здорового способу життя. Чому штамп? Тому, що є речі (зокрема, біг вранці), які апріорі вважаються правильними і необхідними для здоров’я. Ось, наприклад, одне з помилок про те, що кожен день в раціон харчування необхідно включати суп. Але не будемо про їжу – поговоримо про біг, а точніше про пробіжки.

Отже, коли краще бігати вранці або ввечері? Відразу скажемо, що бігати це не курити на балконі, тому це в будь-якому випадку корисно для вашого здоров’я. Просто в одних випадках, це корисніше. Як, наприклад, пити морквяний сік з додаванням оливкової олії.

Пробіжки (ранкові або вечірні) дуже благотворно позначаться на вашому організмі. Адже це збільшення різних обмінних процесів в організмі і поліпшення постачання клітин киснем. До того ж, оздоровчі пробіжки, в першу чергу мобілізують людини і долучають до нікому режиму або графіком. Основна проблема людей з великими животами в тому, що вони приходять з роботи втомленими (як їм здається), потім рясно вечеряють і влаштовуються біля телевізорів або в мережі Інтернет. А багато хто сидить так з пляшкою пива і сигаретами. Про який здоров’ям тут може йти мова?

Як відомо, люди поділяються на два основних типи: жайворонки та сови. Жайворонки рано встають і рано лягають, сови ж, навпаки – сидять до глибокої ночі і сплять до ранку. Особливо ті сови, у яких ненормований робочий день, який вони можуть регулювати під себе. З цього випливає, що в першу чергу, графік пробіжок кожен повинен вибрати для себе самостійно. Не треба себе гвалтувати і вставати, використовуючи неймовірну силу волі, а потім засипати на ходу. Будь-який процес повинен бути в задоволення. Звичайно ж, на перших порах вам доведеться себе примушувати бігати, але це на перших порах. Якщо ви збираєтеся вести здоровий спосіб життя, то з часом вам це буде в задоволення. Як, наприклад, ранковий душ.

Якщо ви не любите скупчення машин і людей, то вам краще почати бігати вранці, коли місто ще не прокинувся. Як додатковий бонус – повітря ще не встиг наситити в себе вихлопні гази від автомобілів.

Якщо бігати ввечері, то треба робити це не зовсім пізно, тому що ваш організм готується до спокою, до того ж організм вже звик до того, що ближче до ночі ваша фізична активність знижується. До того ж, якщо ви оберете занадто пізній час, то ризикуєте потім довгий час не заснути і як результат – прокинутися не виспалися і розбитим.

Є поширена думка, що ранкові пробіжки не завжди сприятливо відіб’ються на вашому організмі, тому що тіло ще не прокинувся, а ви відразу підкидаєте йому такі навантаження. Зокрема на серце. Це думка має право на життя тільки в тому випадку, якщо ви відразу ж після ранкового пробудження починаєте пробіжку. Якщо ж встати, вмитися, зробити легку ранкову зарядку і спробувати пробудити організм від сну, а вже потім прямувати на пробіжку, то ніякої шкоди ви собі не завдасте.

Якщо ж з якихось причин, у вас немає цього ранкового часу на пробудження перед пробіжкою (близько години), то вам краще бігати вечорами.

Найоптимальнішим буде підбір графіка саме під себе. Тобто спробуйте спочатку тиждень бігати вранці, а наступного тижня бігати вечорами. Через два тижні ви точно будете знати за своїми відчуттями який тип: ранкова або вечірня пробіжка вам більше підходить.

І не забудьте кинути пити і курити перед тим, як почнете регулярні пробіжки. В іншому випадку ви і здоров’я не поправите і серце посадите.

Також:

  • из чого роблять жидкий каштан
  • коли краще бігати рано чи ввечері щоб схуднути
  • Похудання Жидкий каштан