Без солі дієта для схуднення: наскільки можна схуднути, якщо виключити з раціону всього один продукт – сіль?

Без солі дієта для схуднення: наскільки можна схуднути, якщо виключити з раціону всього один продукт – сіль? Без солі дієта для схуднення: без фанатизму

Без солі дієта для схуднення в першу чергу покликана усунути навіть найменші порушення у водному-сольовому балансі організму. Втрата ваги за рахунок «відходу» зайвої води може скласти до 3-4 кг.

Плюси і недоліки безсольової дієти для схуднення

Повністю відмовлятися від солі при солі дієті для схуднення зовсім необов’язково. Тим більше, що натрій, який міститься в солі, – це необхідний елемент здорового раціону, він відповідає за виведення кальцію з організму, надлишок якого шкідливий. Але сіль, як і будь-які інші речовини і мікроелементи, потрібна організму в розумній кількості. У раціоні ж сучасної людини ця кількість сильно перевищено – ковбаси, сосиски, хліб, консерви, чіпси, солоні горішки і багато інших продуктів, в яких вже є сіль. Так, вважається, що людина перевершує свою норму солі, як мінімум, на 12-15г на добу, порушуючи обмін речовин і шкодячи своєму здоров’ю.

Не всі дієтологи згодні з ефективністю солі дієти для схуднення – багато з них стверджують, що втрата ваги відбувається лише за рахунок води, і варто людині повернутися до свого звичного раціону, як втрачені кілограми незабаром повертаються. Існують також дослідження, при яких було доведено – люди, повністю відмовилися від солі і солесодержащих продуктів, зовсім не блищать здоров’ям, а, навпаки, частіше страждають серцево-судинними захворюваннями, так як відмова або сильне обмеження солі може викликати недолік натрію в організмі. Так що дотримуватися дієти без солі стоїть без фанатизму. Особливо вона корисна гіпертонікам, а також людям, схильним до набряків.

Правила солі дієти для схуднення

Солити їжу при дотриманні дієти без солі для схуднення дозволяється – але трохи і не в процесі готування їжі, а вже тоді, коли вона готова. Є слід маленькими порціями кілька разів на день, дотримуючись принципів дрібного харчування. Для того, щоб їжа не здавалося прісної або позбавленою смаку, можна додавати в їжу часник і цибулю. Втім, як показує практика, відсутність солі в їжі з часом перестає впливати на її смакові якості – навпаки, їжа знову стає смачною і ароматною. Іншими словами, виробляються нові харчові звички.

Під час дієти без солі (як і у випадку майже будь-якої дієти для схуднення) слід відмовитися не тільки від солі, але і від наступних продуктів: смаженої, жирної, копченої та гострої їжі, солінь, маринадів, м’ясних і рибних бульйонів, баранини, свинини, кондитерських виробів, солоних закусок (горішків, чіпсів), в’яленої, сушеної, маринованої риби, ковбаси та ін продуктів, що містять велику кількість солі.

Ваш раціон повинен складатися з житнього і пшеничного хліба, овочевих бульйонів, відварних нежирних сортів м’яса і риби, сирих і варених овочів, фруктів, ягід, кисломолочних продуктів, знежирених молока, сиру, йогурту, яєць, чаю, киселів, сухофруктів.

Так, зразковим меню на один день дієти без солі для схуднення може стати:

    сніданок з чаю з молоком, сиру і солі хліб;

другий сніданок з печеного яблука; обід з картопляно-грибного супу, помідорового салату, шарлотки з яблуками; полуденок з відвару шипшини і солі хліб з джемом; вечерю з відвареної картоплі, листяного салату, заправленого знежиреним йогуртом, сирного крему з фруктами.

Принципи дієти без солі для схуднення можна дотримуватися досить довго, але при цьому стежити за отриманням необхідної кількості солі на добу. Не слід відмовлятися від солі повністю – це не тільки не допоможе вам з боротьбі із зайвою вагою, але може завдати непоправної шкоди вашому здоров’ю.