Бетті Бросмер: перша «фітоняшка» | Публікації | Тренінг | FitFix

Бетті Бросмер: перша «фітоняшка» | Публікації | Тренінг | FitFix FitFix

Бетті Бросмер була секс-символом ще до Мерилін Монро, топ-моделлю задовго до Наомі Кемпбелл і Клаудії Шифер і, нарешті, справжньою «фітоняшкой» задовго до всіх сучасних міс бікіні.

Її зовнішність вважалася еталонною для її часу, але, як виявилося, Бетті дивилася далеко в майбутнє і вміла передбачати тренди на роки вперед, ставши однією з перших прихильниць жіночого бодібілдингу. Ймовірно, саме завдяки фітнесу і сьогодні, у свої 78, вона чудово себе почуває і виглядає. Але про все по порядку.

Бетті Бросмер народилася 2 серпня 1935 в каліфорнійському місті Пасадена. Вже в 13 років її обличчя з’явилося на обкладинці журналу, і новоявлена??модель настільки сподобалася керівництву рекламного агентства Conover, що з нею відразу ж уклали ексклюзивний контракт. Потрібно сказати, що агенти не прогадали: Бетті виявилася надзвичайно затребуваною – попереду були не тільки нові обкладинки, а й запрошення на участь у програмах на тільки зароджується телебаченні.

Успіх юної красуні був просто феноменальним. Тільки за один місяць її зображення могло з’явитися на обкладинках цілих восьми загальнонаціональних журналів, таких як Esquire, Time і Life. Бетті зуміла перемогти в більш ніж півсотні конкурсів краси. Але, найголовніше, вона виявилася першою моделлю, яка додумалася виторгувати собі права на власні зображення і, таким чином, отримувати відсоток з кожної публікації!

Вважається, що саме Бетті Бросмер була прародителькою жанру як пін-ап. Дівчина і справді володіла ідеальними формами – які, між іншим, їй вдалося зберегти чи не до цих пір. У більшості джерел наводяться такі параметри її тіла на піку слави: 96 см – 53 см – 91 см (хоча в деяких об’єм талії ще менше – 46 см). У той час вона гордо носила звання «самого шикарного тіла 50-х років».

У 1961 році 26-річна Бетті виходить заміж за іншого володаря шикарного тіла – прославленого «батька бодібілдингу» і засновника конкурсів Містер Олімпія Джо Вейдера . І в її житті починається нова – спортивна – глава.

Взявши собі прізвище чоловікові, Бетті починає захоплено пропагувати ідеї Джо Вейдера (і, звичайно ж, їм слідувати) і здоровий спосіб життя. Її тіло стає все більш підтягнутим, а його зображення все частіше з’являються на сторінках спортивної преси, в першу чергу у виданнях чоловіка Muscle Builder Power і Mr. America. Спільно пара не тільки займається, але і пише книги з фітнесу, включаючи бестселер 1981 року «Книга Вейдеров з бодібілдингу для жінок».

Ходить легенда, що саме Бетті запропонувала чоловікові придивитися до австрійського вундеркіндові бодібілдингу Арнольду Шварценеггеру . і саме вона навчила «залізного Арні» підприємливості: в 70-х вони разом торгували нерухомістю та знімалися в рекламі. Також вважається, що Бетті найактивніше змушувала Арні вчити англійську і проштовхувала його в кіно.

У роки бурхливого розвитку бодібілдингу – в 70-80-х роках минулого століття – Бетті перетворюється на справжню ікону новомодного захоплення. Її впізнаване гарне обличчя стало емблемою для спортивних змагань братів Вейдеров. Її носили на руках – на фото на обкладинках нових «качкового» журналів – самі прославлені бодібілдери епохи, такі як Френк Зейн, Лу Ферріньо, Ларрі Скотт, Дейв Драпер або все той же Шварценеггер. При цьому час над Бетті ніби не панувало, і вона активно знімалася в бікіні, навіть коли їй перевалило за 50.

У 1993 році Бетті пише черговий бестселер на тему бодібілдингу та дієти – книгу «Краще і краще», яка остаточно закріплює її репутацію фітнес-гуру. З захопленням про нове дітище подружжя відгукувався навіть сам Вейдер. «Завжди захоплювався тим природним чуттям, яким природа наділила Бетті в питаннях харчування, – коментував він. – Про шкідливої??та корисної їжі вона знає все! Коли вона поділилася своїми секретами з Френком Зейном, той прийняв її слова керівництвом до дії. І подивіться, в якій він сьогодні формі! ».

Ось лише кілька тез від Бетті Бросмер-Вейдер, які актуальні і сьогодні: «Пам’ятайте, що сексуальне життя безпосередньо залежить від ваги. Є за що боротися! » або « Коли жінка щаслива, для неї стає непривабливою жирна їжа. Невдахи приречені на саморуйнування. Під вантажем невдач ми погоджуємося на погану їжу ». І знову про взаємозв’язок спорту і особистого життя: « Вправи і дієта потрібні не тільки для боротьби із зайвою вагою, але і для щасливого секс. Контроль над вагою і сексуальним здоров’ям стане фундаментом для відродження особистості. Без щастя і самоповаги неможливо протистояти стресам сучасності ».

Джо Вейдер торік помер, але Бетті живе і продовжує радіти життю, залишаючись надзвичайно активною. Вона і сьогодні залишається членом Олімпійського комітету з фітнесу і зразком для наслідування для багатьох жінок. Своїм прикладом вона доводить, що активний спосіб життя – застава не тільки щастя і здоров’я, а й збереження молодості. І нехай старіють інші!

Також:

  • фітфікс