БАДи для схуднення: чудес не буває – Вітаміни, БАДи – Дієтологія – Енциклопедія –

БАДи для схуднення: чудес не буває – Вітаміни, БАДи – Дієтологія – Енциклопедія – БАДи для схуднення: чудес не буває

Нерідко фірми, що виробляють БАД для схуднення, стверджують, що при прийомі їх добавок не обов’язково дотримуватися дієти. Однак це далеко не так. Дієта завжди повинна бути основним фоном при застосуванні цих добавок. БАД містять невеликі дози біологічно активних компонентів, тому ефект у них м’який і проявитися може тільки на тлі правильного харчування. Отже, для досягнення бажаного ефекту дотримання таких принципів, як обмеження калорійності, зниження кількості жирів і простих вуглеводів в раціоні необхідно.

БАД для схуднення на відміну від лікарських засобів, призначених для тієї ж мети, – більш м’які засоби і, якщо застосовувати їх правильно, можна не побоюватися значних побічних явищ. Існує кілька основних видів БАД для схуднення.

БАДи, що знижують апетит – це в першу чергу препарати гарцинии камбоджійської, яка містить гідроксілімонную кислоту, що сприяє зниженню апетиту. Крім того, вона перешкоджає синтезу жиру в жировій тканині.

Наступний вид БАДів для схуднення – препарати, що містять кофеіноподобние речовини (алкалоїди – кофеїн, теобромін і т. д.), катехіни. Ці речовини містяться в каві, чорному і зеленому чаї. Їх завдання – знизити синтез жирової тканини і підвищити термогенез, тобто витрата енергії.

Вітамінно-мінеральні комплекси необхідні при лікуванні ожиріння, надлишкової ваги, особливо при дотриманні низькокалорійних дієт, бо вже з другого тижня дотримання такої дієти значно знижується вміст вітамінів в організмі. При корекції ваги в першу чергу слід звернути увагу на комплекси, що містять хром – він впливає на вуглеводний обмін і сприяє зниженню утворення жирової тканини.

Наступна група добавок – харчові волокна . До харчових волокнах, на основі яких виробляються БАДи для корекції маси тіла, відноситься целюлоза, але вона впливає не на обмін речовин, а в основному на перистальтику кишечника. Набагато більш дієві харчові волокна морського походження, наприклад хітозан. Хтозна – це полімер з панцирів ракоподібних, хороший абсорбент, виводить надлишки холестерину, глюкози, жирів, зменшуючи їх всмоктування. У цій же групі – БАД на основі морських водоростей. Всім відомо корисну дію, наприклад, морської капусти – в ній міститься йод, який стимулює синтез гормонів щитовидної залози і підсилює основний обмін речовин. Тому багато БАД для схуднення виготовляються на основі морських водоростей – таких, як ламінарія, фукус і т. д. У них містяться ал’гінати – розчинні харчові волокна, теж володіють дуже високою здатністю виводити з організму зайві жири.

І нарешті, є добавки (в першу чергу це різні чаї), володіють м’яким послаблюючу і сечогінну дію . Постійно приймати ці добавки не можна, при тривалому вживанні вони можуть надавати небажану дію на кишкову стінку, аж до атонії кишечника. Тому такі добавки зазвичай застосовуються протягом 10-14 днів, після чого необхідна перерва мінімум на два тижні.

Інші БАД також можуть мати обмеження щодо застосування. Як правило, вони залежать від дози активної речовини, тому на упаковці БАД обов’язково повинні бути вказівки – скільки часу можна приймати цей препарат.

Добавки, що сприяють схудненню, спрямовані також і на усунення целюліту. У першу чергу це добавки, володіють сечогінною дією . тому що ділянки підшкірної жирової клітковини, уражені целюлітом, містять більше рідини, ніж звичайні жирові клітини. Однак і в цьому випадку однієї дії БАДів недостатньо – необхідно комплексний вплив як зсередини, так і зовні, наприклад, за допомогою масажу.

У продажу все ще можна зустріти БАДи для схуднення, склад яких явно не відповідає заявленому дії. Наприклад, завдяки рекламі багато споживачів впевнені в тому, що добавки на основі ананаса «спалюють жир». Насправді ж бромелайн – фермент, який міститься в ананасах, – має здатність розщеплювати білки, сприяючи травленню, але не впливає на жири. На жаль, до цих пір продається безліч добавок, які не пройшли реєстрацію. В даний час державна реєстрація – практично єдиний інструмент захисту споживача від покупки БАДів, здатних завдати шкоди здоров’ю.

Також:

  • група бад кофеїн