Аквааеробіка для схуднення

Аквааеробіка для схуднення Аквааеробіка для схуднення

Як скинути зайві кілограми, не зашкодивши при цьому здоров’ю і не пробивши серйозний пролом у сімейному бюджеті? Виявляється, зовсім не обов’язково катувати себе дієтами і багатогодинними тренуваннями в спортзалі заради того, щоб знайти фігуру своєї мрії. А вже тим більше витрачатися на всілякі масажери, сумнівні чудо-таблетки, чаї та інші рекламні штучки. Все набагато простіше. Водна гімнастика або аквааеробіка для схуднення готова прийти на допомогу як власницям розкішних форм, що прагнуть постройнеть, так і всім панночкам, бажаючим просто відмінно виглядати і чудово себе почувати. Адже аквааеробіка, що набирає з кожним днем??все більшу популярність, допомагає не тільки нормалізувати свою вагу, але і попутно зміцнити здоров’я, поліпшити стан шкіри і успішно протистояти стресам.

Як все починалося

Цікаво, що аквааеробіка для схуднення ніяк не може бути віднесена до числа ноу-хау від косметології або фітнесу, хоча і є однією з різновидів останнього. Насправді історія аквааеробіки сягає своїм корінням в далеке-далеке минуле. Перші згадки про заняття у воді зустрічаються ще в давньокитайських манускриптах: точність і різкість ударів при навчанні єдиноборств відпрацьовувалася учнями китайських ченців саме у воді.

Вправи у воді як ефективний засіб тренування спритності, швидкості, витривалості давно взяті на озброєння спортсменами. Для багатьох з них ці вправи ставали найважливішим елементом підготовки до різних змагань і Олімпійським іграм у тому числі. І лише порівняно недавно загальне визнання отримала аквааеробіка для схуднення і підтримки всього організму в тонусі.

Переваги аквааеробіки

Серед безперечних достоїнств цього виду аеробіки можна назвати, перш за все, мінімальну травматичність – заняття у воді є найбезпечнішим видом фітнесу, займатися яким корисно навіть жінкам, які готуються пізнати радість материнства. Для водної гімнастики характерна відсутність надмірного навантаження на суглоби і хребет. Зате завдання виправлення постави з акваеробікой перестає в багатьох випадках бути важкою.

Для тих, хто сумнівається, чи можна схуднути за допомогою аквааеробіки, наведемо лише деякі факти. Виконуючи вправи у воді, доводиться долати додатковий опір – в 12 разів більшу, ніж зазвичай – оскільки щільність води набагато вище щільності повітря. Навантаження на м’язи в результаті стрімко зростає.

До того ж, оскільки вправи аквааеробіки для схуднення виконуються в басейні, де температура води на 6-10 градусів нижче температури нашого тіла, організм змушений витрачати ще й енергію на зігрівання. Тому ефективність занять у воді у багато разів вище, ніж у тренувань на суші. Одне заняття в басейні коштує трьох в спортзалі.

Не можна обійти увагою і те, що аквааеробіка сприяє загартовуванню організму. А крім того, може служити відмінним засобом як для профілактики целюліту, так і для позбавлення від нього, завдяки чудовому лімфодренажні і масажному ефекту.

Безсумнівний плюс водних вправ і в тому, що панночки, соромляться своєї фігури, під час тренувань надійно приховані від чужих поглядів товщею води.

Нюанси водних тренувань

При всьому при цьому заняття водною гімнастикою мають свої тонкощі. По-перше, вправи розрізняються за ступенем складності, і вибір їх залежить від рівня підготовленості що займаються (низький, середній, високий), а тому перші експерименти в басейні варто починати під керівництвом тренера.

друге, заняття аквааеробікою для схуднення можуть проходити на різній глибині – так звана дрібна, середня і глибока вода. Відповідно, якщо в двох перших випадках під час виконання вправ стоять на ногах, то в третьому для підтримки на воді використовуються спеціальні пояси. Середня вода вважається оптимальним варіантом для зміцнення м’язів живота і тазу, спалювання зайвих кілограмів і позбавлення від целюліту.

третє, незважаючи на всю свою користь, аквааеробіка вимагає обережності від тих, хто має проблеми з серцем, розлади дихання або астму, ревматичні захворювання і т. д. Їм перед початком занять потрібно порадитися з лікарем і довірити вибір навантаження досвідченому тренеру. При схильності до алергії сильно хлорованої води басейнів краще уникати. Але це не привід позбавляти себе задоволення. Багато цілком успішно поєднують пору відпусток з тренуваннями в озері, річці і навіть море – прості вправи – махи руками, ходьба, біг, вправи на гнучкість – на їх думку, відмінно вдаються і у відкритому водоймищі.

І нарешті, говорити про водної гімнастики можна довго, але найкращий спосіб з’ясувати, чи допомагає аквааеробіка схуднути і наскільки ефективно, – це зайнятися нею. Ви думаєте інакше?

Олена Терентьєва