21 спосіб прискорити обмін речовин | 40 КГ | ВКонтакте

21 спосіб прискорити обмін речовин | 40 КГ | ВКонтакте

Завидуете тим, хто може їсти все і не товстіти? Сильно обмежуєте себе в харчуванні, але схуднути не виходить? Повнієте немов від повітря? У наявності порушення обміну речовин в організмі, або по науковому – метаболізму!

Насамперед, потрібно сказати про те, що найгірше впливає на обмін речовин недолік калорій. Не отримуючи необхідної кількості енергії організм переходить в режим голодування і намагається відкласти якомога більше “запасів” у вигляді жирових відкладень. Саме тому категорично протипоказані тривалі жорсткі дієти: обмін речовин просто “засинає”, і ви будете повніти від кожної зайвої цукерки.

Відновити обмін речовин непросто. Для цього буде потрібно поступово збільшувати кількість уживаних калорій, а також скористатися наступними порадами.

Спосіб 1. Їжте часто маленькими порціями

Ще раз звертаємо увагу на це дуже важливе правило! Великі перерви між прийомами їжі уповільнюють обмін речовин, а от харчування кожні 2-3 години маленькими порціями навпаки змушує наш обмін речовин постійно перебувати “в тонусі”.

Спосіб 2. Вода і ще раз вода

Жодна хімічна реакція в нашому організмі не може відбуватися без участі води. Обмін речовин – та ж хімічна реакція, тому для того, щоб підтримувати його в стані постійної активності потрібно пити достатньо чистої води. Ще одна корисна порада: щоранку випивайте натщесерце склянку води кімнатної температури. Таким чином ви запустите обмінні процеси у вашому організмі.

Спосіб 3. Здоровий сон

Глибокий спокійний сон тривалістю не менше 8 годин має омолоджуючу і оздоровлюючим ефектом. Також під час сну активно виробляється гормон росту соматотропін, який перешкоджає відкладенню жиру, сприяє згорянню жирових клітин і позитивно впливає на обмін речовин.

Спосіб 4. Аеробні тренування

Активні аеробні вправи (біг, швидка ходьба, велосипед, ролики, лижі тощо) прискорюють обмін речовин. Це відбувається не тільки під час тренування, але і протягом 2-3 годин після неї. Таким чином, після занять ви можете або обмежитися легкою вечерею для того, щоб скинути вагу, або дозволити собі поїсти щільніше без шкоди для фігури. Розігнаний обмін речовин переварить все (в розумних межах, звичайно).

Спосіб 5. Силові вправи

Навіть у стані спокою м’язи спалюють у кілька разів більше калорій, ніж жир. Тобто, якщо регулярно займатися силовими тренуваннями і зміцнювати м’язову масу, ви прискорите метаболізм і будете активно витрачати калорії навіть лежачи на дивані!

Спосіб 6. Прогулянки

Одна година піших прогулянок в день не тільки стане приємною фізичним навантаженням, а й наситить ваше тіло киснем, який також грає дуже важливу роль в обмінних процесах. Тільки гуляти потрібно не вздовж міських вулиць, де повітря забруднене автомобілями, а в паркових зонах.

Спосіб 7. Контрастний душ

Ще один спосіб як слід підстьобнути наш метаболізм після пробудження і налаштувати його на активну роботу весь день – контрастний душ. Почніть з невеликих перепадів температури – 20-30 секунд під гарячою водою і стільки ж під прохолодною. Повторіть 2-3 рази. Поступово включайте все більш холодну воду. Таким чином ви не тільки нормалізуете обмін речовин, але і поліпшите здоров’я та імунітет, зміцните серцево-судинну систему і зменшіть прояви целюліту.

Спосіб 8. Їжте продукти, які покращують обмін речовин

Є 15 чудесних продуктів, з яких можна скласти повноцінний денний раціон. 2 тижні на такій дієті і ваш обмін речовин запрацює на повну котушку!